XXII sesja Rady Gminy Limanowa

27.10.2017
W dniu 26 października 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa odbyła się XXII sesja Rady Gminy Limanowa. Przewodniczący Rady Stanisław Młyński, po przywitaniu gości, stwierdzeniu quorum oraz przyjęciu porządku obrad, dokonał otwarcia posiedzenia.
Na wstępie, zgodnie z porządkiem obrad, Zastępca Wójta Gminy - Marian Mąka przedstawił sprawozdanie z realizacji zadań w okresie międzysesyjnym. Następnie głos zabrała Urszula Nowogórska - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, która  omówiła m.in. kwestię inwestycji realizowanych przez Urząd Marszałkowski na terenie powiatu limanowskiego, dofinasowania remiz strażackich oraz Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

W dalszej kolejności uczestnicy sesji zapoznali się z informacją Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy o stwierdzonych nieprawidłowościach w analizowanych oświadczeniach majątkowych za 2016 r. Następnie radni zapoznali się z informacja o realizacji zadań oświatowych Gminy Limanowa w roku szkolnym 2016/2017. W dalszej części posiedzenia radni przystąpili do podjęcia uchwał zgodnie z przyjętym porządkiem obrad, a mianowicie w sprawie:
  • zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2017 r.,
  • zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,
  • uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Limanowa,
  • szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Limanowa i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
  • przyjęcia na 2018 r. programu współpracy Gminy Limanowa z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, prowadzącymi działalność pożytku publicznego na terenie gminy Limanowa w zakresie odpowiadającym zadaniom Gminy Limanowa,
  • zmieniająca uchwałę w sprawie trybu udzielenia i rozliczania dotacji dla szkół, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych na terenie Gminy Limanowa oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości pobierania i wykorzystania dotacji,
  • wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia o partnerstwie na rzecz realizacji projektu pn. „Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych  w ramach poddziałania 4.1.1 Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020", na terenie Gmin: Limanowa, Laskowa, Tymbark, Słopnice, Łukowica oraz Miasta Limanowa.
  • Wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości położonej w Łososinie Górnej.
Ponadto radni podjęli uchwały stwierdzające przekształcenie dotychczasowych sześcioletnich Szkół Podstawowych i Zespołów Szkół z terenu gminy w ośmioletnie Szkoły Podstawowej, co podyktowane było wprowadzoną reformą oświatową.
Radni i sołtysi skierowali również wyrazy podziękowania za realizację inwestycji drogowych na terenie gminy w bieżącym roku.