Rusza audyt dotyczący wymiany pieców

13.10.2017
Od 20 października br. rozpocznie sie ocena energetyczna budynków zgłoszonych do dofinansowania wymiany pieców. Audytorzy trafią do tych mieszkańców Gminy Limanowa, którzy złożyli ankiety i tym samym zgodzili się na udział w programie, rozpoczynając ocenę energetyczną budynków zgodnie z kolejnością składania ankiet.

Swą wizytę audytor wcześniej potwierdzał będzie telefonicznie u danego mieszkańca. Łącznie na terenie Gminy Limanowa ocenę energetyczną budynków przeprowadzać będzie 31 audytorów, a każdy z nich wyposażony będzie w specjalny identyfikator jak poniżej dla potwierdzenia identyfikacji swojej osoby, jako upoważnionej do przeprowadzenia wizji lokalnej i audytu.

Przedstawiamy listę audytorów, którzy od 20 października br. wykonywać będą audyty budynków na terenie Gminy Limanowa:

1.            Krzysztof Sałyga
29.          Tomasz Zagalak
30.          Robert Kozioł
31.          Klaudia Gierałt

Przypomnijmy, ocena energetyczna budynków odbywać sie będzie w ramach projektu realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach "Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego,  Działania 4.4 Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza". Program polega na wymianie starych,  nieekologicznych źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Gminy Limanowa, przy spełnieniu określonych warunków zgłoszonych przez miaszkańców budynków.

Ocena energetyczna budynków ruszyć miała już kilka tygodni temu, jednak z przyczyn firmy przeprowadzającej audyt dla Urzędu Marszałkowskiego termin został przesunięty i ocena rozpocznie  się z dniem 20 października br. Nadmienić należy, że  Urząd Gminy Limanowa  jako beneficjent programu nie miał wpływu na zaistniała sytuację i przyspieszenie realizacji programu.