A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Obchody XVII Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w Starej Wsi

03.10.2017
W piątek 29 września 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
 
W szkole w Staraej Wsi ważność tego święta zaakcentowano poprzez audycję słowno - muzyczną nadawaną przez radiowęzeł, podczas przerw międzylekcyjnych. Audycję prowadziły uczennice z klasy III gimnazjum Dorota Więcek i Monika Setlak. Tematem przewodnim audycji były muzyczne interpretacje dzieł literackich. Na początek wsłuchano się w śliczne utwory pt. Pinokio oraz Królowa Śniegu w wykonaniu Moniki Borys. Podczas przerwy zwanej jedenastką uczniowie słuchali piosenek i słuchowisk inspirowanych książką pt. Mały Książę, które przeplatano odczytaniem najpiękniejszych sentencji z  książki. Natomiast kolejna przerwa była hołdem dla twórczości jednego z trzech wielkich wieszczy narodowych. Słuchano ciekawych i najbardziej zaskakujących interpretacji utworów literackich Adama Mickiewicza, w wykonaniu polskich muzyków, takich jak: Inwokacja (Artur Gadowski - lider zespołu Ira), Reduta Ordona (grupa hip-hopowa White House i Trzeci Wymiar), Niepewność (zespół Enej), a także Wielka Improwizacja (poznański raper Peja).
O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu szerszemu gronu użytkowników. Po co w ogóle czytać? Powodów jest wiele... jak mówił Umberto Eco: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.


Liczba wyświetleń: 289
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30