A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

O depresji sezonowej mówił ks. dr Jerzy Smoleń

12.10.2017
„Depresja sezonowa” była tematem spotkania z ks. dr Jerzym Smoleniem, które odbyło się w Bibliotece Publicznej w Pisarzowej. Podejmowany temat jest jak najbardziej aktualny, potrzebny i ważny, stąd spotkanie zgromadziło liczne grono osób.Spotkanie otworzył Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi Jacenty Musiał który przywitał przybyłych gości, wśród których obecni byli m.in.: Bogusław Pazdur – Radny Gminy Limanowa, ks. Andrzej Bąk Proboszcz Parafii Pisarzowa, Dyrektor  Szkoły Podstawowej w Kłodnem Roman Ciesielczyk oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej Dorota Musiał. Następnie głos zabrał wykładowca, który szczegółowo omówił tę chorobę jaką jest depresja. Zwrócił uwagę, że  obniżenie nastroju, pojawiające się co roku w jesienno-zimowym okresie może być objawem choroby – depresji sezonowej. Jest ona  jedną z form depresji, której nawroty pojawiają się na przełomie jesieni i zimy i może występować u osób w każdym wieku. Podkreślił jednak ,że przed chorobą skutecznie można się bronić, w tym celu należy unikać negatywnych informacji i złych wiadomości, a w zamian sięgnąć po lekką lekturę, relaksacyjną muzykę, kolorowe czasopismo, czy też  obejrzeć rozrywkowy program w telewizji.Kierownik GOPS w Limanowej Dorota Musiał w imieniu organizatorów, którymi byli GOPS Limanowa oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi podziękowała ks. dr Jerzemu Smoleniowi za interesujący wykład oraz cenne wskazówki jak zapobiegać chorobie.Zadanie dofinansowane jest ze środków otrzymanych od Wojewody Małopolskiego w ramach projektu „Rozwijanie form wsparcia i pomocy na rzecz osób starszych”.

Więcej pod linkiem:http://www.starawies.naszabiblioteka.com/n,o-depresji-sezonowej-mowil-ks-dr-jerzy-smolen
 


Liczba wyświetleń: 865
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30