A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Nowy szlak turystyczny efektem partnerskiego projektu

05.10.2017
Szlak turystyczny z Jabłońca do Starej Wsi powstanie w ramach w ramach zadania pn.: „Rozbudowa szlaków wielofunkcyjnych wokół Góry Mogielica i szlaków łącznikowych w Gminach Limanowa, Słopnice, Kamienica i Mieście Limanowa wraz z ich połączeniem z trasą główną VeloDunajec”. Gmina Limanowa wraz z  gminami Kamienica, Słopnice i miastem Limanowa jest partnerem projektu realizowanego przez Powiatu Limanowski.

Dnia 2 października br. w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące wspólnej realizacji projektu, w którym z ramienia Urzędu Gminy Limanowa wziął udział Kierownik Wydziału Kultury i Promocji  Wojciech Korabik.
 
Zadanie wykonywane będzie  w ramach programu operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Poddziałanie 6.1.4 Lokalne trasy turystyczne. Powiat Limanowski wraz z partnerskimi gminami złożył wspólny wniosek na realizację projektu, który przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną uzyskując dofinansowanie.W ramach zadania na terenie Gminy Limanowa powstanie nowy szlak turystyczny, który przebiegać będzie od wzgórza Jabłoniec -przez Golców -do ścieżki przyrodniczej "Ostra" Starej Wsi. Od strony Jabłońca nowy szlak przebiegać będzie już istniejącym szlakiem PTTK , następnie przez teren lasów państwowych, aż do Ośrodka Pod Ostrą", dalej drogą powiatową w kierunku ścieżki przyrodniczej "Ostra" i tam przez teren lasów państwowych, łącząc się z gminą Słopnice.
Dodatkowo w ramach projektu przy Ośrodku Wypoczynkowym "Pod Ostrą" w  Starej Wsi powstaną miejsca postojowe oraz infrastruktura turystyczna w postaci tablic informacyjnych i wiaty wyposażonej w ławki i stoły, teren zostanie ogrodzony, a na miejscu zamontowany będzie monitoring.   
Zadanie kosztować będzie Gminę Limanowa 133.675,67 zł przy refundacji kosztów z Województwa Małopolskiego na poziomie 65%, czyli 86.889, 16 zł. Wkład własny Gminy Limanowa zamknie się więc kwotą 46.786,51 zł.
Wykonanie prac zawartych w projekcie na terenie Gminy Limanowa zaplanowano na 2018 i 2019 rok.

 


Liczba wyświetleń: 411
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30