A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Nowy sprzęt dla OSP w ramach programu „Bezpieczna Małopolska 2017”

06.10.2017
Cztery jednostki OSP z Gminy Limanowa  otrzymały sprzęt gaśniczy w ramach  programu „Bezpieczna Małopolska 2017”. Uroczyste przekazanie sprzętu, który został zakupiony za środki z budżetu Województwa Małopolskiego i Gminy Limanowa miało miejsce 6 października br.


 
Na zakup sprzętu dla OSP Sejmik Województwa Małopolskiego przekazał Gminie Limanowa pomoc finansową w wysokości 15.400,00 zł, resztę czyli 20.155,00 zł pokryła Gmina Limanowa. W oficjalnym przekazaniu sprzętu, które miało miejsce w Starej Wsi uczestniczyli: Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego - Urszula Nowogórska, Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, Zastępca Wójta - Marian Mąka, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa - Stanisław Młyński, Radny Gminy Limanowa - Marek Młynarczyk, Sołtys wsi Stara Wieś I - Urszula Biernat, Prezes Powiatowego Związku OSP RP - Grzegorz Janczy, Prezes Miejsko-Gminnego Związku OSP RP - Aleksander Krzysztof oraz prezesi jednostek gminnych OSP do których trafił nowy sprzęt.  


 
Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan podziękował Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszuli Nowogórskiej za przyznane dofinansowanie na zakup sprzętu do zapewnienia gotowości bojowej strażaków, a sama Przewodnicząca Sejmiku podkreśliła wielką rolę jaką odgrywają dla społeczeństwa ochotnicze straże pożarne, zapewniając na co dzień bezpieczeństwo mieszkańcom.

 
W ramach środków z programu „Bezpieczna Małopolska 2017”:
- OSP Wysokie otrzymała agregat prądotwórczy i pilarkę ratowniczą,
- OSP Stara Wieś – defibrylator i zestaw PSP R-1,
- OSP Rupniów – odzież ochronną do działań bojowych,
a OSP Pisarzowa radiotelefon z zestawem podhełmowym.

Projekt współfinansowany ze środków pochodzących z budżetu Województwa Małopolskiego.

Liczba wyświetleń: 471
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30