A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Nowy fantom szkoleniowy dla OSP w Starej Wsi

09.10.2017
264 urządzenia i elementy wyposażenia, za łączną sumę 1,5 mln złotych, zostały przekazane przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dla 178 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. W gronie obdarowanych znalazła się również jednostka OSP w Starej Wsi która otrzymała  fantoma szkoleniowego. Posłuży on do szkolenia strażaków i wszystkich chętnych z zakresu pierwszej pomocy, czyli resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Specjalistyczny sprzęt, taki jak agregaty prądotwórcze, motopompy szlamowe czy pilarki spalinowe, został przekazany jednostkom, które uczestniczyły w akcjach ratowania życia i mienia oraz usuwania zniszczeń na terenach dotkniętych przez sierpniowe nawałnice. Do jednostek w całej Polsce trafił sprzęt ratowniczy – zestawy ratownicze PSP R1, fantomy, deski ortopedyczne czy defibrylatory.

Uroczystość przekazania sprzętu odbyła się w miniony piątek w Bydgoszczy, a uczestniczyli w niej m.in. Jerzy Owsiak – Prezes Zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Waldemar Pawlak - Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Iwona Waszkiewicz - Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy. W trakcie uroczystości podpisane zostało również porozumienie pomiędzy Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, w którym zawarto deklaracje współdziałania w zakresie wielu inicjatyw mających na celu ratowanie życia i zdrowia ludzi oraz edukacji o bezpieczeństwie.

 
Decyzję o wsparciu dla jednostek OSP na terenach zniszczonych przez sierpniowe nawałnice Zarząd Fundacji WOŚP ogłosił na początku września 2017 roku. Jednostki zostały wskazane przez 13 centrów zarządzania kryzysowego, które koordynowały akcje ratownicze. Wielka Orkiestra zdecydowała także o przekazaniu pomocy dla jednostek, które wcześniej zwracały się do Fundacji z prośbą o zakup sprzętu medycznego. Środki przekazane na zakup sprzętu dla OSP pochodziły z darowizn przekazanych na działalność statutową Orkiestry. Zakup sprzętu dla strażaków ochotników nie był więc częścią ostatniego, 25. Finału WOŚP.

W sumie do tej pory na pomoc dla straży pożarnych (łącznie z przekazanymi w piątek darami) Fundacja WOŚP przeznaczyła blisko 6 mln złotych.  
 


Liczba wyświetleń: 530
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30