Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów w SP w Nowym Rybiu

27.10.2017
Galowy strój, niezwykła atmosfera, taniec poloneza to tylko niektóre aspekty dnia 12 października w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu. To był niezwykły dzień. Świętowano wówczas Dzień Edukacji Narodowej. Akademię dla pedagogów, pracowników szkoły a także zaproszonych gości przedstawili uczniowie  pod kierunkiem Małgorzaty Dudek. Były wspaniałe wiersze, piosenki i życzenia a wszystko to w oprawie pięknej dekoracji wykonanej przez Jolantę Janas.

Jednak  ten dzień był szczególnie ważny dla pierwszoklasistów. Do tej chwili pod okiem wychowawcy - Bożeny Chlipała, przygotowywali się od pierwszych chwil w szkole, aż wreszcie dumnym krokiem poloneza wkroczyli na scenę. Rodzice z dumą i wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy. Następnie dzieci złożyły przysięgę, której słowa padały niezwykle poważnie z ich ust po czym zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor Marię Sułkowską. Na koniec dzieci otrzymały upominki i wykonano pamiątkowe fotografie.