Amatorski Samochodowy Wyścig Górski Przełęcz pod Ostrą 2017 już w najbliższą sobotę!

12.10.2017
24 zawodników wystartuje w sobotę 14 października br. podczas Amatorskiego Samochodowego Wyścigu Górskiego Przełęcz pod Ostrą 2017.  Zgodnie z regulaminem Amatorskich Samochodowych Wyścigów Górskich zawodnicy zostali podzieleni na 5 klas pojemnościowych oraz klasę Gość.

Auto Moto Klub Limanowa - organizator Amatorskiego Samochodowego Wyścigu Górskiego Przełęcz pod Ostrą 2017 opublikował listę zgłoszeń uczestników Wyścigu.

W klasie Gość swój akces zgłosili zawodnicy znani z cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, Roman Baran II V-CE Mistrz Polski 2017 w Klasyfikacji Generalnej (Mitsubishi Lancer), Konrad Biela Mistrz Polski 2017 w klasie A-2000 (Subaru Impreza), Rafał Szumiec (Peugeot 306), Bartosz Bąk (Honda Civic), Paweł Wójtowicz w (Citroen C2R2 Max).
W najmocniejszej klasie 5 zobaczymy czterech zawodników, trzech w samochodach czteronapędowych oraz dwóch w klasie 4.  Szczególnie mocno obsadzona jest klasa 3 w której prym wiodą samochody francuskie.  W klasie 2 zmierzy się dwóch zawodników a listę zgłoszeń i klasę 1 zamyka Fiat 126p.

Zawodnicy w ramach Amatorskiego Samochodowego Wyścigu Górskiego Przełęcz pod Ostrą 2017 będą pięciokrotnie pokonywali trasę o długości 1650 metrów. Zawody rozpocznie o godzinie 10:00 podjazd zapoznawczy i potem zgodnie z harmonogramem dwa podjazdy treningowe oraz dwa podjazdy wyścigowe. Na godzinę 17:00 zaplanowana jest ceremonia wręczenie nagród oraz poczęstunek dla zawodników.
Współorganizatorem jest Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Urząd Gminy Limanowa.

Poniżej szczegółowy harmonogram oraz lista zgłoszeń.

Więcej : http://www.automotoklub.com.pl/?aswg-przelecz-pod-ostra-2017,460