70-lecie działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Pisarzowej

23.10.2017
W niedzielę, 22 października Koło Gospodyń Wiejskich w Pisarzowej obchodziło 70-lecie swojej działalności. Jubileusz ten był okazja nie tylko do świętowania, ale i podsumowania długoletniej działalności organizacji.
Koło Gospodyń Wiejskich w Pisarzowej powstało w 1947 r. z inicjatywy Kunegundy Raczek pełniącej wtedy funkcję sołtysa wsi Pisarzowa i jest najdłużej działającą organizacją kobiet na terenie gminy Limanowa. W ciągu 70-letniej działalności Koła funkcję Przewodniczącej sprawowało sześć kobiet: Kunegunda Raczek, Zofia Hec, Stanisława Tobiasz, Maria Kowalska, Bernadeta Michalik, Janina Raczek, a od 2008 r. – Janina Cempa. Wieloletnia i pełna zaangażowania praca członkiń Koła była wielokrotnie doceniana, czego wyrazem są liczne nagrody i wyróżnienia uzyskiwane podczas przeglądów i konkursów na płaszczyźnie gminnej, powiatowej oraz wojewódzkiej.

Wśród zaproszonych na obchody jubileuszu gości znaleźli się m.in. Wójt Gminy Limanowa – Władysław Pazdan, Wicestarosta powiatu limanowskiego – Mieczysław Uryga, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi – Jacenty Musiał, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Dorota Musiał, Kierownik Wydziału Kultury i Promocji UG Limanowa – Wojciech Korabik, Kierownik Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Limanowej – Leszek Leśnik, sołtys wsi Pisarzowa a zarazem radny Gminy Limanowa – Andrzej Malinowski, radny Antoni Frączek oraz liczne grono członków i sympatyków organizacji.

Podczas spotkania przewodnicząca Janina Cempa przedstawiła historię KGW Pisarzowa. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Wójt Gminy Limanowa – Władysław Pazdan złożył na ręce członkiń koła kwiaty oraz listy gratulacyjne z najlepszymi życzeniami i podziękowaniami za lata bezinteresownej pracy, kultywowanie rodzimej tradycji oraz dbałość o dziedzictwo kulturowe i kulinarne.

Mając na uwadze zaangażowanie i pracę na rzecz promowania Pisarzowej oraz całej gminy Wójt uhonorował najbardziej zasłużone działaczki koła wśród których znalazły się: Maria Frączek – jedna z założycielek KGW Pisarzowa, Janina Raczek – honorowy członek i Przewodnicząca koła przez 30 lat, Czesława Oleksy, Maria Bernacka, Antonina Lubera, Janina Cempa, Anna Raczek, Maria Raczek, Rozalia Ciuła, Rozalia Ciuła, Zofia Piekarczyk, Halina Karcz, Władysława Pawłowska, Anna Papież, Elżbieta Krzyżak, Maria Chudy, Monika Chudy, Maria Górska, Anna Raczek, Cecylia Górszczyk, Halina Ciuła, Zofia Wideł,  Małgorzata Górka, Marta Pawłowska, Zofia Kurzeja.