Plac zabaw i zewnętrzna siłownia powstały w Starej Wsi II

20.09.2017
Z początkiem września br. oddano do użytku nowopowstały plac zabaw wraz z siłownią zewnętrzną w Starej Wsi II. Na miejscu wybudowana została również drewniana altana. Całość inwestycji zamknęła się kwotą 343.047,00 zł. Wykonawcą zadania była firma "Wojtas" Jana Wojtasa z Siekierczyny, a inwestycja realizowana była od kwietnia br.

Prace związane z powstaniem siłowni zewnętrznej, altany,  placu zabaw wraz z utwardzeniem powierzchni gruntu oraz budową ogrodzenia wykonane zostały w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie działki w sołectwie Stara Wieś II”  na działce o nr ew. 996. Nowa inwestycja posiada bezpośredni dostęp do drogi powiatowej Limanowa - Świdnik.
Obiekt jest ogólnodostępny, można z niego  korzystać o każdej porze i  służyć on będzie zarówno mieszkańcom samego sołectwa Stara Wieś II, jak również całej gminy.

Jest to  alternatywna forma rekreacji ruchowej, przyczyniająca  się do propagowania zdrowego trybu życia, a lokalizacja inwestycji na zewnątrz na świeżym powietrzu ma wpływ na integrowanie się społeczności lokalnej. W ramach wolnego czasu zapraszamy do korzystania z obiektu!