Odbyła się XXI sesja Rady Gminy Limanowa

18.09.2017
W dniu 14 września 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa odbyła się XXI sesja Rady Gminy Limanowa. Przewodniczący Rady Stanisław Młyński, po przywitaniu gości, stwierdzeniu quorum oraz przyjęciu porządku obrad, dokonał otwarcia posiedzenia.
Na wstępie, zgodnie z porządkiem obrad, Zastępca Wójta Gminy Marian Mąka przedstawił sprawozdanie z realizacji zadań w okresie międzysesyjnym. Następnie uczestnicy sesji zapoznali się z informacją z wykonania budżetu Gminy Limanowa za I-wsze półrocze 2017 r. Informacja została również przedstawiona radnym na wspólnym posiedzeniu resortowych Komisji Rady Gminy w dniu 14 września br. W dalszej części posiedzenia radni przystąpili do podjęcia uchwał zgodnie z przyjętym porządkiem obrad, a mianowicie:
  • zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2017 r.,
  • zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,
  • udzielenia pomocy finansowej Gminie Łososina Dolna na realizację zadania pn. „Remont drogi gminnej: Stańkowa – Skrzętla (Granicą) na terenie Gminy Łososina Dolna (od skrzyżowania z drogą z Męciny w kierunku Wieży widokowej)”,
  • udzielenia pomocy finansowej Miastu Limanowa na realizację bieżących zadań oświatowych w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 4 w Limanowej,
  • zmieniająca uchwałę w sprawie zasad udzielania i rozmiaru obniżek nauczycielom pełniącym stanowiska kierownicze w szkołach, których organem prowadzącym jest Gmina Limanowa,
  • trybu udzielenia i rozliczania dotacji dla szkół, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych na terenie Gminy Limanowa oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości pobierania i wykorzystania dotacji.

W ramach interpelacji i wniosków radni poruszyli następujące kwestie:
  • bieżące utrzymanie i naprawa dróg gminnych i osiedlowych,
  • wykonanie przejść dla pieszych w Starej Wsi II i Pisarzowej,
  • awaryjne odśnieżanie dróg gminnych,
  • wykonanie oświetlenia i monitoringu boisk sportowych.
Ponadto radni skierowali wyrazy podziękowania za realizację inwestycji drogowych na terenie gminy w bieżącym roku.