A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Warsztaty rękodzieła artystycznego w świetlicy w Pisarzowej

07.08.2017
5 sierpnia, w sobotę, świetlica w Pisarzowej była miejscem wyjątkowych, wakacyjnych warsztatów rękodzieła artystycznego. Przyjechały na nie dzieciaki ze świetlic z gminy Limanowa, a tematem były tradycyjne polskie kwiaty z bibuły, oraz japońska technika kanzashi. Tajniki powstawania tych kolorowych, eterycznych cudów zdradzały panie z Pisarzowej:
- seniorka Antonina Lubera, posiadaczka niezliczonych talentów, niekwestionowana mistrzyni bibułkarstwa, aktorka, hafciarka i niezrównana kucharka,
- Marta Pawłowska, która przybliżyła dzieciom bardzo trudną i pracochłonną technikę kanzashi, która dla niej nie ma żadnych tajemnic, podobnie jak kilka innych technik, którymi się zajmuje, szczególnie haftami we wszystkich odmianach, a jest ich kilkanaście!
- Sabina Frączek, mistrzyni ozdób koralikowych, której umiejętności pozwalają tworzyć nie tylko przepiękną biżuterię we wszystkich odmianach, ale również ozdoby choinkowe i wielkanocne, bukiety, bibeloty i elementy dekoracyjne mieszkań. Nie ma się zatem co dziwić, że Roksana, córka Pani Sabiny, podąża jej śladem i zapewne wkrótce dorówna mistrzyni.
Małgorzata Górka, założycielka i ster grupy warsztatowej "Czerwone Korale", która nie tylko imponuje umiejętnościami warsztatowymi, ale jest też dobrym duchem, który z pasją tworzy w Pisarzowej atmosferę twórczą, skupiając wokół siebie i warsztatów trzy pokolenia Pisarzowian.

Warsztaty odbywają się w każdą sobotę (oprócz wakacji) od 11.00 do 13.00 w świetlicy wiejskiej w Pisarzowej. Dzieciaki okazały się bardzo pojętnymi i chętnymi do pracy uczniami, co podkreślały instruktorki, zaskoczone skutecznością przyswajania demonstrowanych technik, a większość radziła sobie na tyle dobrze, że na koniec mogła się pochwalić nie tylko własnoręcznie wykonanymi kwiatami, ale całymi bukietami!

W warsztatach uczestniczył również Wociech Korabik - kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa, który z podziwem obserwował tworzące się dzieła.

Cały proces tworzenia, efekt końcowy i klimat tych niezwykłych warsztatów najlepiej obejrzeć na dołączonych zdjęciach.

 


Liczba wyświetleń: 614
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30