Tłumy na koncertach Eweliny Lisowskiej i "Pięknych i Młodych" na 25-leciu Gminy Limanowa!

17.08.2017
W dniach 12 i 13 sierpnia Gmina Limanowa uroczyście obchodziła Jubileusz 25-lecia istnienia. Artystyczno-rozrywkowa część uroczystości miała miejsce w Pisarzowej, gdzie odbyły się m.in.  koncerty muzyczne i  występy Gwiazd Wieczoru - Eweliny Lisowskiej oraz Zespołu "Piękni i Młodzi".
Po oficjalnej części, która miała miejsce w Starej Wsi w sobotnie przedpołudnie, bardziej rozrywkowy charakter uroczystości na popołudnie przeniósł się do Pisarzowej. Tam uroczystego otwarcia obchodów ćwierćwiecza Gminy Limanowa dokonał Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, który życzył wszystkim uczestnikom uroczystości wspaniałej zabawy podczas wspólnego świętowania Jubileuszu 25-lecia Gminy. Wraz z Wójtem uroczystość rozpoczęli: Wicewójt Gminy Limanowa Marian Mąka oraz Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński, a na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wiceminister Finansów, Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Wicestarosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga,  Wiceburmistrz Miasta Limanowa Wacław Zoń oraz radni i sołtysi z terenu Gminy Limanowa.

A sobotnie świętowanie rozpoczęło sie od występu Zespołu "Creative Band", który pomimo deszczu wprowadził zebranych we wspaniały muzyczny nastrój, który kontynuował następnie Zespół "Niegrzecni". Przed sceną pojawiły się  pierwsze odważne taneczne pary, a o godz. 21.00 z mocnym brzmieniem zespołu wystąpiła Ewelina Lisowska. Koncert pomimo niesprzyjającej aury zgromadził tłumy fanów, którzy wraz z artystką śpiewali jej największe przeboje.

Potem oczywiście przyszedł czas na autografy i wspólne zdjęcia z piosenkarką, którym nie było końca. Na zakończenie pierwszego dnia obchodów 25-lecia Gminy Limanowa miała miejsce "Piana Party" przygotowana przez "Firewall Music". Dźwięki największych przebojów w połączeniu z pianą zrobiły swoje i wspaniała taneczna zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Drugi dzień obchodów jubileuszowych rozpoczęła Prezentacja Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Gminy Limanowa, a po występach Kół na scenie z regionalnym śpiewem i tańcem prezentował się Zespół "Kijom Worci" z Pisarzowej, a tanecznie również  wśród publiczności zrobiło się przy dźwiękach Zespołów "Babiorze" , "Tatra" oraz "Avangarda Band". Najwięcej emocji i wrażeń przyniósł zebranym koncert Zespołu "Piękni i Młodzi".

Szczęśliwcom udało się zdobyć płytki zespołu, które wokalistka rzucała w tłum fanów, robiąc również ze sceny zdjęcia z publicznością  dla uwiecznienia wspaniałego klimatu jaki wytworzył się w trakcie występu. Na tym wspólnej zabawie nie było dość, bowiem do późnych godzin nocnych trwała dyskoteka z Dj.
A niedziela to oprócz występów muzycznych wiele atrakcji, które miały miejsce poza sceną - a tą największą  była loteria z mnóstwem cennych nagród rzeczowych, których fundatorem był Urząd Gminy Limanowa oraz tych przekazanych od sponsorów: Sklep "Izi GSM" z Limanowej, Strefę "Paintball 52" w Męcinie oraz Salę zabaw "Smykolandia" w Limanowej.

W trakcie świętowania jubileuszu gminy nie zapomniano o najmłodszych uczestnikach uroczystości - były darmowe dmuchańce, lody ufundowane przez Firmę "Koral" oraz zabawy i konkursy z animatorami. W trakcie występów odbyły się wybory Miss i Mistera uroczystości, odważnych do walki o tytuł Najpiękniejszej i Najpiękniejszego  nie było wiele, jednak ostatecznie tytuł "Miss 25-lecia Gminy Limanowa" obroniła Karolina Grab z Limanowej, a "Misterem" został Artur Michalik z Pisarzowej.

Podczas trwania niedzielnej odsłony obchodów 25-lecia Gminy rękodzieło artystyczne prezentowały Sabina Frączek i Marta Pawłowska, natomiast malarstwo - Władysław Raczek z Pisarzowej.

Obchody 25-lecia Gminy Limanowa już za nami, ale wspomnienia podniosłych chwil oraz  wspaniałej zabawy zapewne pozostaną na długo w naszej pamięci.

Galeria zdjęć z drugiego dnia obchodów dostępna pod adresem: http://www.gminalimanowa.pl/galeria/wyswietl/25lecie-gminy-limanowa-niedziela