Dotacje dla jednostek OSP z Sejmiku Województwa Małopolskiego

21.08.2017
Sejmik Województwa Małopolskiego w ramach  konkursu „Bezpieczna Małopolska 2017” przyznał Gminie Limanowa pomoc finansową na zapewnienie gotowości bojowej 4 jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych.
Uroczyste przekazanie umowy na dofinansowanie OSP, w którym uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego: Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego - Urszula Nowogórska, Członek Zarządu - Leszek Zegzda i Radny Sejmiku - Stanisław Pasoń, odbyło się 11 sierpnia br. w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu. W imieniu Gminy Limanowa umowę odebrał Zastępca Wójta - Marian Mąka i Prezes OSP Wysokie - Tadeusz Witecki.

W ramach realizacji programu:
- OSP Wysokie otrzyma agregat prądotwórczy i pilarkę ratowniczą,
- OSP Stara Wieś – defibrylator i zestaw PSP R-1,
- OSP Rupniów – odzież ochronną do działań bojowych,
a OSP Pisarzowa radiotelefon z zestawem podhełmowym.
Całkowity koszt zadania wyniesie 35.555,00 zł, w tym wsparcie ze środków Województwa Małopolskiego to 15.400,00 zł.

Projekt współfinansowany ze środków pochodzących z budżetu Województwa Małopolskiego.