Dobiegła końca przebudowa drogi Męcina –Działy-Pisarzowa

21.08.2017
Zakończyła się realizacja inwestycji związanej  z przebudową drogi gminnej nr K340456 Męcina-Działy-Pisarzowa. Wartość całego zadania wyniosła ponad 2.200.000,00 zł, a prace drogowe objęły odcinek  o długości 3,119 km.
W wyniku rozstrzygniętego postępowania przetargowego wykonawcą przebudowy drogi zostało Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe LIMDROG. Umowa  na realizację inwestycji została podpisana dnia 21 lutego br. , natomiast prace rozpoczęły się 27 lutego. Zakończenie prac,  zgodnie z umową planowane było na dzień 31  sierpnia 2017 roku, jednak zgodnie z zapowiedzią wykonawcy inwestycja została zrealizowana we wcześniejszym terminie. W oficjalnym odbiorze drogi, który miał miejsce 28 lipca br.  uczestniczyli Wójt Gminy Limanowa  - Władysław Pazdan, Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich – Stanisław Piegza, inspektor Wydziały Inwestycji i Funduszy Europejskich  – Urszula Nowogórska, inspektor nadzoru Janusz Liptak, radni Gminy Limanowa a zarazem przedstawiciele sołectwa Pisarzowa: Andrzej Malinowski (sołtys wsi) i Antoni Frączek  oraz Prezes Zarządu firmy LIMDROG Maciej Szkarłat.

Zadanie  pod nazwą "Poprawa warunków komunikacyjnych i bezpieczeństwa ruchu poprzez przebudowę drogi gminnej nr K340456 Męcina-Działy-Pisarzowa w km 0+903 do km 4+022"  realizowane było w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020. Całkowita wartość zadania to  2. 201 971,65 zł, z czego 1. 401 000,00 zł w formie dotacji Gmina Limanowa pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. W ramach zadania została wykonana przebudowa drogi z dostosowaniem do minimalnej szerokości jaka obowiązuje drogi gminne tj. 4,5 m( obecnie w/w droga ma 3,5 m szer.).