Gmina otrzymała dofinansowanie na budowę wodociągu w Kaninie

11.07.2017
W całym regionie zostanie rozbudowana oraz ulepszona sieć wodociągowa i kanalizacyjna. W Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu umowy gwarantujące przyznanie pieniędzy na ten cel uroczyście przekazał przedstawicielom małopolskich gmin i przedsiębiorstw Stanisław Sorys - wicemarszałek województwa małopolskiego. W Nowym Sączu we wręczeniu umów wzięła także udział Urszula Nowogórska - przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, a z ramienia Gminy Limanowa - Wójt Władysław Pazdan.
Wśród 46 projektów, które otrzymały dofinansowanie na łączną kwotę ponad 67,5 mln zł znalazł się projekt Gminy Limanowa dotyczący budowy wodociągu z przyłączami w sołectwie Kanina wraz z budową zbiornika na wodę o poj. 200 m3 w miejscowości Wysokie. Gmina Limanowa otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości  1 844 882,00 zł.

Dzięki środkom unijnym mieszkańcy województwa małopolskiego mogą liczyć na bardziej ekologiczne rozwiązania, w tym na nowe oczyszczalnie ścieków czy stacje uzdatniania. Dotacje przyznane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pozwolą małopolskim gminom i spółkom samorządu terytorialnego na podłączenie sieci wodociągowej do domów, które nie mają dostępu do bieżącej wody czy kanalizacji. Z kolei istniejąca już sieć zostanie także wyposażona w dodatkowe urządzenia, które będą miały pozytywny wpływ na nasze środowisko.