A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Gmina otrzymała dofinansowanie na budowę boisk w Mordarce, Pasierbcu i Kłodnem!

20.07.2017
Gmina Limanowa otrzyma w przyszłym roku 659 700 zł dofinansowania do budowy wielofunkcyjnych boisk o nawierzchni z trawy syntetycznej przy Zespole Szkół w Mordarce i Pasierbcu oraz Szkole Podstawowej w Kłodnem. Gmina Limanowa jest jedną z trzech gmin wśród z terenu powiatu limanowskiego, które uzyskały środki z Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Przedmiotem  inwestycji przy Zespole Szkół w Mordarce jest budowa boiska sportowego do gry w piłkę nożną, wyposażonego w niezbędny sprzęt, budowę piłkochwytów, przebudowę sieci elektrycznej oświetlenia wewnętrznego  z wymianą słupów, budowę nawierzchni na boiskach sportowych do siatkówki i koszykówki na nawierzchnie z trawy syntetycznej. Boisko do gry w piłkę nożną ma długość 60m, szerokość 30m, do gry w siatkówkę 22m x 13m oraz do koszykówki 28m x 16m.
Przedmiotem inwestycji przy Zespole Szkół w Pasierbcu jest  budowa boiska  sportowego wielofunkcyjnego o nawierzchni syntetycznej z piłkochwytami, utwardzenie powierzchni działki i budowę  ogrodzenia. Długość boiska 37m, szerokość 21,50m. Boisko po wykonaniu odpowiedniego odwodnienia zostanie wyposażone w niezbędny sprzęt przeznaczony do gry w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę. Na boisku zostaną wykonane  linie wymiarowe, a wokół  wykonany piłkochwyt wys. 6m. Cały obiekt zostanie ogrodzony ogrodzeniem wysokości 1,5 m.
Inwestycja przy Szkole Podstawowej w  Kłodnem obejmować  będzie  budowę boiska sportowego  o nawierzchni syntetycznej  z piłkochwytami, utwardzenie powierzchni działki, przebudowę ogrodzenia oraz utwardzenie i remont pobocza drogi do szkoły. Długość boiska 43,30 m, szerokość 30,50 m.
W ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wybudowanych, przebudowanych lub wyremontowanych zostanie około 500 obiektów przyszkolnych w 16 województwach, w tym m. in.: sale gimnastyczne, hale sportowe, boiska czy urządzenia lekkoatletyczne – w szczególności: bieżnie, rzutnie i skocznie.


Liczba wyświetleń: 556
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30