A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

X Jubileuszowa Spartakiada Sportowa w „Jedynce”

07.06.2017
6 czerwca br. w Zespole Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej odbyła się jubileuszowa X Powiatowa Spartakiada Specjalna. W imprezie wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta Limanowa oraz gmin Powiatu Limanowskiego. Głównym celem Spartakiady jest integracja dzieci specjalnej troski ze środowiskiem rówieśników, uwrażliwienie środowiska lokalnego na potrzeby dzieci niepełnosprawnych oraz integracja rodzin dzieci niepełnosprawnych.

Spotkanie, jak co roku cieszyło się niezwykłym zainteresowaniem środowisk lokalnych. Uczestnicy pojawili się w obecności swoich nauczycieli, lecz przede wszystkim z najbliższymi członkami rodzin. Nieocenione zaangażowanie organizatorów i nauczycieli wieńczył uśmiech i niezwykłe ciepło bijące od dzieci.

Na oficjalnym otwarciu Spartakiady nie mogło zabraknąć płonącego znicza i olimpijskiej flagi, które zostały wniesione przez uczestników. Otwarcia dokonała Dyrektor ZSS Nr 1 w Limanowej - Kazimiera Zięba oraz Marek Ziaja – Sekretarz Gminy Limanowa,  a przy wręczeniu nagród obecny był również Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Spartakiada sprawiła wiele radości zarówno uczestnikom, jak i przybyłym gościom. Inicjatywa ta kształtuje poczucie odpowiedzialności za rozwijanie wartości tkwiących w osobach sprawnych inaczej.

Rozwijając psychofizyczną sprawność osób niepełnosprawnych wzmacniamy w nich wiarę we własne siły, poczucie własnej wartości, dajemy możliwości osiągnięcia sukcesu.
Promowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych podnosi świadomość społeczeństwa o potrzebach tych osób, dlatego wspieramy kontynuowanie tej inicjatywy w kolejnych latach.
 


Liczba wyświetleń: 790
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30