Udany początek wędrówek w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2017!

06.06.2017
W minioną niedzielę tj. 4 czerwca 2017 r. od wyprawy na Urbanią Górę w Tokarni rozpoczęły się rodzinne wędrówki po Beskidzkich Wyspach w ramach Akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2017 organizowanej przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego. Wyjście rozpoczęło się punktualnie o godz. 9.00 spod Urzędu Gminy w Tokarni  i wiodło szlakiem czarnym - Kalwaria Tokarska – Urbania Góra – szlak czarny – Zembalowa Góra – szlak żółty – Lubień kościół.  Choć Urbania Góra to szczyt nie wysoki bo liczący 674 m npm, to wędrówka miała oprócz walorów turystycznych wymiar duchowy,  albowiem prowadziła przez poświęconą w ubiegłym roku drogę krzyżową na Kalwarię Tokarską.

W programie tegorocznej akcji Odkryj Beskid Wyspowy przewidziano  łącznie 18 wędrówek dla turystów w każdym wieku i w różnej kondycji. Akcja z roku na rok cieszy się ogromną popularnością. Co niedzielę na mniej lub bardziej znane szlaki Beskidu Wyspowego wyrusza od kilkuset do tysiąca wędrowców, którzy grupowo zdobywają jeden z beskidzkich szczytów.

Już w najbliższą niedzielę 11 czerwca akcja Odkryj Beskid Wyspowy zagości w gminie Mszana Dolna i obejmie jeden z położonych na tamtejszym terenie szczytów. Będzie to bardzo charakterystyczny szczyt Beskidu Wyspowego – Śnieżnica (1006mnpm), zwany przez okolicznych mieszkańców Widlatą Górą, ponieważ posiada trzy niemal takie same szczyty. Śnieżnica to również znany stok narciarski, który służy entuzjastom sportu zimowego. Wyprawa na Śnieżnicę ruszy w niedzielę 11 czerwca o godz. 9.00. Miejsce zbiórki: Dworzec PKP godz.9.00. Trasa na szczyt wiodła szlakami – niebieski Śnieżnica – zielony Dobra.

Ramowy program każdej  wycieczki wygląda tak samo. Wyznaczane jest miejsce i godzina zbiórki Na szczycie odprawiana jest msza św., odbywają się konkursy, występy i wspólny poczęstunek.

Więcej informacji na stronie organizatora http://www.odkryjbeskidwyspowy.pl