A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1w Starej Wsi stypendystami Regionalnego Programu Stypendialnego

23.06.2017
W bieżącym roku szkolnym dwóch uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Starej: Filip Biernat oraz Marcin Tomaszek z klasy I gimnazjum zostało stypendystami Regionalnego Programu Stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyznane uczniom stypendium finansowane jest  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach realizowanego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Żeby  zostać stypendystą Regionalnego Programu Stypendialnego uczniowie  musieli wykazać się znakomitymi wynikami w nauce, osiągniętymi w roku szkolnym 2015/2016: średnia ocen ze wszystkich przedmiotów musiała być na poziomie co najmniej 4,75 oraz nie niższa niż 4,5 z przedmiotów: przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki i przedsiębiorczości. Pod uwagę brany jest również udział  w olimpiadach i konkursach co najmniej na poziomie wojewódzkim w trzech poprzednich latach szkolnych. Ponadto Filip Biernat, znalazł się w gronie 50 uczniów województwa małopolskiego   z najwyższą liczbą punktów w kategorii gimnazjum i został zaproszony wraz z rodzicami  na inaugurację rozdania stypendiów w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. Otrzymane stypendium – 6 tys. zł - uczniowie mogą przeznaczyć na kursy językowe i szkolenia lub kupić za nie pomoce naukowe i sprzęt, który wykorzystają do rozwijania swoich zainteresowań. Uczniom serdecznie gratulujemy. Życzymy by zdobywana wiedza dostarczała im wiele radości, satysfakcji i była pomocna w osiąganiu kolejnych sukcesów.


Liczba wyświetleń: 388
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30