A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

,,To co pamiętamy, chętnie wspominamy” – uczniowie z Rupniowa na "zielonej szkole"

12.06.2017
W dniach 29.05. 2017 r. do 3.06. 2017 r. dzieci z klas II i III Szkoły Podstawowej w Rupniowie odpoczywały i uczyły się podczas pobytu na zielonej szkole w Jodłówce Tuchowskiej.  Podczas tygodniowego pobytu dzieci  uczestniczyły w wielu ciekawych, pieszych wycieczkach po okolicy. Uczestnicy mieli również okazje zwiedzić  Muzeum Lalek w Pilźnie, Park Miniatur w Lipinach  oraz muzeum przyrodnicze i rezerwat przyrody w Ciężkowicach, gdzie uczestniczyły w prezentacji multimedialnej, oraz  poznały legendy związane ze ,,Skamieniałym  Miastem”.
                                                                                             
Dużą atrakcją dla dzieci były zajęcia w pracowni wikliniarskiej. Poznały tam wartość użytkową wikliny i własnoręcznie wykonywały wiklinowe ozdoby. Pokonywały wiklinowe labirynty, oglądały zielarski ogródek i rzadkie gatunki roślin  występujących w tej okolicy. Po zajęciach edukacyjnych z wychowawcami dzieci bawiły się na dyskotekach, brały udział w konkursach plastycznych, muzycznych, karaoke. Podczas ogniska prezentowały swoje umiejętności i zdolności.

Wszystkim dopisywały humory i apetyt. Niespodzianką była wizyta ks. Łukasza z Parafii w Nowym Rybiu, który z okazji Dnia Dziecka przywiózł dzieciom  wiele słodkości. Dla wszystkich dzieci był to pierwszy, dłuższy, wyjazd poza dom i bez rodziców, który wzbogacił ich w nowe doświadczenia. Dzieci wykazały się samodzielnością i umiejętnościami radzenie sobie w różnych sytuacjach.

Wychowawczynie klas uczestniczących w wyjeździe - Maria Kurczab, Anna Wąsowicz, Halina Mąka wraz z rodzicami, dziękują Wójtowi  Gminy  Limanowa  za częściowe pokrycie kosztów dojazdu do Domów Wczasów Dziecięcych oraz Bankowi Spółdzielczemu za upominki w postaci gadżetów.
                                                                                              


Liczba wyświetleń: 451
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30