Sukcesy uczniów z Gminy Limanowa w XVI Wojewódzkim Konkursie „Jan Paweł II – Patron Najgodniejszy”

02.06.2017
Jak co roku, uczniowie szkół z terenu Gminy Limanowa licznie uczestniczyli  w XVI Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym oraz Komputerowym „Jan Paweł II – Patron Najgodniejszy”.
Od wielu lat organizatorem tego konkursu jest Zespół Szkół w Zębie, najwyżej położonej wsi w Polsce. Współorganizatorami konkursu są Gmina Poronin, Parafia św. Anny w Zębie oraz Związek Podhalan.  Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży postaci papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata, propagowanie wartości chrześcijańskich jak również rozwijanie zdolności literackich, plastycznych i multimedialnych.

Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie literackim, plastycznym i komputerowym. W konkursie literackim i plastycznym szkoła mogła przysłać po 4 prace z każdej kategorii wiekowej, a w konkursie komputerowym po 3 prace z każdej  kategorii wiekowej. W tym roku również nasi uczniowie odnieśli znaczące sukcesy.

KONKURS PLASTYCZNY
Na konkurs wpłynęły 103 prace w kategorii klas I-III SP oraz 169 prac w kategorii klas IV-VI. Wśród nagrodzonych prac w poszczególnych kategoriach znalazły się:
klasy I-III
I miejsce – Anita Hybel z klasy I SP w Siekierczynie nr 2 – opiekun Stanisława Borucka
III miejsce – Antoni Dudziak z klasy I SP w Pasierbcu - opiekun Dorota Gąsiorek
wyróżnienie – Alicja Hebda z klasy III SP w Siekierczynie nr 2  – opiekun Zdzisława Zoń
wyróżnienie – Dominika Młynarczyk z klasy II SP w Siekierczynie nr 2  – opiekun Monika Płachta
wyróżnienie – Anna Hybel z klasy I SP w Siekierczynie nr 2 – opiekun Stanisława Borucka
klasy IV-VI
wyróżnienie – Martyna Hybel z klasy VI – opiekun Małgorzata Koszyk
szkoły gimnazjalne
II miejsce - Bartłomiej Kotara (kl. III) – ZS w Pasierbcu (op. Beata Rozum)
III miejsce - Patrycja Michalik (kl. II) –ZS w Pisarzowej (op. Marta Sobczak-Piętoń)

KONKURS KOMPUTEROWY
Rysunek w programie Paint dla szkoły podstawowej – klasy I-III
Na konkurs wpłynęło 46 prac, z których wybrano i nagrodzono tylko 6 prac, w tym 2 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie:
I miejsce – Justyna Saczka z klasy III – opiekun Zdzisława Zoń
wyróżnienie – Patrycja Biernat z klasy III – opiekun Zdzisława Zoń

KONKURS LITERACKI
Klasy IV-VI
I miejsce (forma dowolna) – Amelia Kaja – SP w Nowym Rybiu – opiekun Maria Gąsiorek
I miejsce (list) – Mateusz Oleksy – SP w Pisarzowej – opiekun Lidia Biernat

Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbędzie się 3 czerwca 2017 r. w budynku Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zębie.

Wszystkim laureatom oraz ich opiekunom gratulujemy!