Ortograficzny sukces Sylwii Młynarczyk

08.06.2017
Zwieńczeniem tegorocznych zmagań z ortografią i interpunkcją polską Sylwii Młynarczyk, uczennicy klasy II Publicznego Gimnazjum w Pisarzowej, jest zwycięstwo w IX Podhalańskim Konkursie Ortograficznym o Nagrodę Rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Tegoroczna edycja konkursu, organizowanego pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Rektora PPWSZ w Nowym Targu, odbyła się 6 czerwca. o godz. 10.00 – laureaci gminnych konkursów ortograficznych z terenu czterech powiatów: nowotarskiego, suskiego, tatrzańskiego i limanowskiego – spotkali się w nowotarskiej uczelni, aby walczyć o tytuł mistrza ortografii regionu.

Gminę Limanowa reprezentowała uczennica naszej szkoły, ponieważ została ona laureatką I miejsca VI Gminnego Konkursu Ortograficznego. Niełatwe dyktando, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy konkursu, a którego tematem była Wisła – Królowa Polskich Rzek, przygotowała dr hab. Anna Mlekodaj,  profesor nadzwyczajny w Instytucie Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki PPWSZ w Nowym Targu.

Nagrody i dyplomy wręczył laureatom oraz przygotowującym ich nauczycielom Prorektor ds. studenckich i kształcenia, dr Krzysztof Trochimiuk. Przypomnieć należy, że Sylwia w tym roku szkolnym została także finalistą Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego organizowanego pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Sylwii oraz jej opiekunowi Wiesławowi Ociepce gratulujemy i życzymy kolejnych spektakularnych sukcesów!