A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Młody programista z Mordarki finalistą konkursu z informatyki

20.06.2017
Finalistą Tematycznego Konkursu Informatycznego „Od algorytmu do programu” dla uczniów gimnazjum został Mateusz Dunikowski uczeń klasy IIA z Zespołu Szkół w Mordarce. Organizatorem konkursu jest Kuratorium Oświaty w Krakowie. Opiekę dydaktyczną nad uczniem sprawował mgr Wiesław Mamak, natomiast cały czas w rozwoju talentu matematyczno-informatycznego wspierają go rodzice. W uzyskaniu wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności informatycznych pomogły bowiem chłopcu posiadane zdolności matematyczne. Mateusz w szkole podstawowej był finalistą Małopolskiego Konkursu Matematycznego, a w konkursie Kangur Matematyczny uzyskiwał  wynik „bardzo dobry” i wyróżnienia w poprzednich latach. W bieżącym roku szkolnym uczeń był uczestnikiem innowacji pedagogicznej „Programuję i eksperymentuję” prowadzonej w Zespole Szkół w Mordarce, w czasie której rozwinął swoje umiejętności z programowania.
Do sukcesu w konkursie „Od algorytmu do programu” Mateusza zaprowadziły trzy etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki. W poszczególnych etapach konkursu należało rozwiązać test wyboru, który obejmował  zagadnienia dotyczące ogólnej wiedzy na temat urządzeń komputerowych i informatyki, języka HTML, Internetu oraz bezpieczeństwa podczas korzystania z jego zasobów. Oprócz testu należało rozwiązać zadania  praktyczne przy użyciu komputera z zakresu arkusza kalkulacyjnego, algorytmiki, a także programowania w języku LOGO.
 
W etapie rejonowym, który odbył się w Zespole Szkół w Chełmcu, Mateusz uzyskał bardzo wysoki wynik- 93% możliwych do zdobycia punktów, co pozwoliło znaleźć się wśród 97 uczestników etapu wojewódzkiego. Etap wojewódzki odbył sie w Zespole Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie w dniu 28 kwietnia.
Podkreślić należy, że Mateusz jako jedyny uczeń z Gminy Limanowa został finalistą tego konkursu.
Gratulujemy sukcesu Mateuszowi i Opiekunowi!
 


Liczba wyświetleń: 598
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30