A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Dzień z patronem w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu

09.06.2017
„Dzisiaj jest dzień , aby być szczęśliwym! Wczoraj już przeminęło. Jutro dopiero nadejdzie”.
Pamiętając o tych słowach Marii Dąbrowskiej uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu pod kierunkiem Marii Gąsiorek we współpracy z wychowawcami klas i Radą Rodziców zorganizowali Dzień Patrona – Święto Szkoły. Od samego rana budynek szkoły wypełnił się odświętnie ubranymi dziećmi i młodzieżą. Uroczystość rozpoczęła cześć oficjalna, która miała miejsce pod pamiątkową tablicą patrona.

Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie obejrzeli prezentację o Marii Dąbrowskiej przygotowaną przez absolwentki naszej szkoły oraz otrzymali koperty z zadaniami do wykonania. Były one dostosowane stopniem trudności do poszczególnych grup wiekowych. Zawartość kopert była niespodzianką, dlatego budziła wielkie emocje. Pełni zapału, energii i podekscytowani chęcią zwycięstwa  uczniowie udali do sal lekcyjnych, gdzie pod czujnym okiem wychowawców zmagali się z zadaniami. Aby zdążyć wykonać różnorodne plecenia w wyznaczonym czasie pracowali w grupach zadaniowych.

Wszyscy bez wyjątków bardzo zaangażowali się w klasową rywalizację. Efektem ich pracy były portrety pisarki, ilustracje do jej utworów, wiersze o patronce, komiksy i opowiadania napisane na podstawie opowiadań Marii Dąbrowskiej, listy do pisarki oraz piękne czytanie fragmentów jej utworów. Wszystko to zostało zaprezentowane w czasie  podsumowania Święta Szkoły, podczas którego dyrektor szkoły i przewodnicząca Rady Rodziców wręczyły zwycięzcom nagrody, a wszystkim klasom słodkie upominki i certyfikaty.

Święto Patrona nie tylko przybliżyło uczniom sylwetkę Marii Dąbrowskiej, ale było wspaniałą lekcją zdrowej rywalizacji i uczenia się poprzez zabawę. Niezaprzeczalnie uczniowie cytując patronkę szkoły stwierdzili, że „Dzisiaj jest dzień , aby być szczęśliwym!
             
           

Liczba wyświetleń: 375
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30