IV edycja Przeglądu „MaGa” - znamy już zwycięzców Konkursu Śpiewu!

04.05.2017
Pierwszy Konkurs IV edycji Przeglądu „MaGa” za nami. Rywalizacja w Konkursie Śpiewu wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach, a placówki które reprezentowali uczestnicy zdobyły pierwsze punkty w walce o główne trofea.

Do udziału w pierwszym Konkursie – Śpiewu zgłosiło się prawie 80 uczestników reprezentujących poszczególne placówki oświatowe z terenu gminy Limanowa. Występy w myśl regulaminowych zapisów odbywały się w trzech kat. wiekowych: uczniów kl.0-III SP, uczniów kl. IV-VI SP oraz uczniów gimnazjów.

Konkurs Śpiewu uroczyście otworzyła witając wszystkich uczestników gospodarz terenu – sołtys Starej Wsi I Urszula Biernat wraz z Dyrektorem miejscowej Biblioteki Gminnej Jacentym Musiałem.

Przygotowane przez dzieci i młodzież prezentacje oceniała 3-osobowa Komisja Artystyczna w składzie :

Żaneta Łabudzka – uczestniczka muzycznych talent show takich jak: X-FACTOR (drużyna Kuby Wojewódzkiego) The Voice of Poland (drużyna Marka Piekarczyka), aktorka znana z popularnych serialów takich jak „Druga Szansa” oraz „Lekarze”

Marek Mars – gra we wrocławskim Teatrze Piosenki Impart, występował  na deskach Teatru Łaźnia w Krakowie, na co dzień w zespole FIREBAND, gdzie gra na gitarze elektrycznej i kontrabasie

oraz Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – Wojciech Korabik.

Po obejrzeniu wszystkich występów Jury zadecydowało  o przyznaniu miejsc oraz nagród specjalnych Konkursu:

W kat. uczniów kl.0-III SP :
I miejsce zdobyła Maria Mąka – reprezentantka Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi

II miejsce – Szymon Piórkowski – z Zespołu Szkół w Pasierbcu
III miejsce – Amelia Banach i Natalia Smoter – z Zespołu Szkół w Rupniowie

W kat. uczniów kl. IV-VI SP:
I miejsce zdobyła Dominika Wiewióra z Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie

II miejsce – Dorota Pałka z Zespołu Szkół w Pasierbcu
III miejsce – Łucja Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie

W kat. uczniów klas gimnazjalnych:
I miejsce zdobyli Urszula Woźniak i Jakub Jasiński z Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie

II miejsce – reprezentantki Zespołu Szkół w Mordarce: Patrycja Sławek, Magdalena Król, Karolina Osadowska , Joanna Szubryt i Kacper Łyszczarz
III miejsce – Zespół Wokalno-Instrumentalny „ONE” z Zespołu Szkół w Pasierbcu: Aleksandra Piórkowska, Magdalena Wiktor i Joanna Pałka

Nagrodę GRAND PRIX Konkursu Śpiewu jednogłośnie Jury przyznało duetowi: Urszuli Woźniak i Jakubowi Jasińskiemu,  a Konkurs wyłonił także laureata nagrody specjalnej przyznanej za osobowość sceniczną – otrzymał ją Jakub Wroński z Zespołu Szkół w Rupniowie.

Laureaci Konkursu z rąk Komisji Artystycznej oraz Wicewójta Gminy Limanowa Mariana Mąki odebrali nagrody rzeczowe, dyplomy oraz statuetki. Także każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek w nagrodę za udział w Konkursie.

Po pierwszym Konkursie IV edycji Przeglądu „MaGa” placówki zyskały punkty w rywalizacji o nagrody główne – wyniki w tabeli poniżej.

Sytuacja zmieniać się będzie na bieżąco po następnych Konkursach – Scenek Teatralnych (11 maja) i Tańca (18 maja).

Uczestnikom Konkursu Śpiewu dziękujemy za piękne wykonania, laureatom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do kibicowania przy kolejnych artystycznych zmaganiach. Konkursy odbywać się będą w świetlicy w Starej Wsi I, początek o godz. 10.00.