11 maja - Konkurs Scenek Teatralnych w ramach IV Przeglądu "MaGa"!

09.05.2017
W najbliższy czwartek 11 maja br. uczniowie szkół z terenu Gminy Limanowa  rywalizować będą w Konkursie Scenek Teatralnych w ramach IV edycji Przeglądu Artystycznego "MaGa - Młodzi artyści Gminy atakują". Konkurs odbędzie się w świetlicy w Starej Wsi I,  a przedstawienia teatralne zaprezentuje 16 grup - łącznie ponad  100 uczniów.

Po Konkursie Śpiewu, który odbył się dnia 28 kwietnia br,. teraz dzieci i młodzież ze szkół gminnych rywalizować będą w aktorskiej odsłonie. Grupy teatralne występować będą w trzech kat. wiekowych: kl.0-III SP, kl. IV-VI SP oraz kl. gimnazjalnych.

Oto uczestnicy Konkursu Scenek Teatralnych w ramach IV edycji Przeglądu Artystycznego "MaGa", w kolejności w jakiej będą się prezentować:

Kat. Gimnazjów:

Grupa Teatralna "Teatr Małych Wielkich Spraw": Michał Pociecha, Jakub Lachor, Gabriela Wiewióra, Julia Zięba, Karolina Tobiasz  - Zespół Szkół nr 1 w Męcinie (opiekunowie: Urszula Wiewióra, Katarzyna Wójtowicz-Kaptur, Anna Szewczyk, Renata Lachor)

Grupa Teatralna  "Didaskalki": Kacper Łyszczarz, Aneta Kądziołka, Katarzyna Biernat, Joanna Szubryt, Wiktoria Duchnik, Iwona Tokarczyk, Natalia Wojtas, Natalia Odziomek - Zespół Szkół w Mordarce (opiekun: Edyta Odziomek)

Grupa Teatralna "Co złego - to nie MY!": Natalia Kuna, Adrian Twaróg, Patryk Pietroń, Wojciech Szewczyk, Mateusz Furtak, Bartosz Dudek, Justyna Juszczak - Zespół Szkół w Pasierbcu (opiekun: Edyta Wątroba)

Aleksandra Starzyk, Aneta Zimirska, Kaludia Hebda, Agnieszka Franczak, Klaudia Bieda, Agnieszka Franczak, Klaudia Bieda, Brygida Włodarczyk  - Zespół Szkół w Starej Wsi II (opiekunowie: Wioletta Kurek, ks. Daniel Świątek)

Kat. Kl.IV-VI SP:

Grupa Teatralna "Skrzaty" : Barbara Kożuch, Wioletta Wilk, Natalia Ziaja, Szymon Kwiatkowski, Karol Lis, Krzysztof Jaskulski - Szkoła Podstawowa w Kaninie (opiekun: Teresa Szewczyk)

Grupa Teatralna "Mania Grania" : Kinga Kurczab, Karolina Lupa, Piotr Kurczab, Krzysztof Smoleń, Marlena Woźniak, Maciej Lachor, Kinga Poręba, Konrad Pietrzak - Zespół Szkół nr 1 w Męcinie ( opiekunowie: Aneta Woźniak, Małgorzata Stosur, Elżbieta Dutka)

Łukasz Dudek, Wiktoria Janik, Małgorzata Jędrzejek, Natalia Cabała, Sylwia Mól, Kajetan Włodarczyk - Zespół Szkół w Mordarce (opiekun: Barbara Klimek)

Amelia Kaja, Aleksandra Śliwa, Natalia Tabak,  Patryk Piechnik, Wiktoria Kolarz - Szkoła Podstawowa w Nowym Rybiu (opiekun: Monika Gurgul)

Grupa Teatralna "Artyści": Katarzyna Golonka, Aleksandra Guzik, Joanna Półtorak, Karol Furtak - Zespół Szkół w Pasierbcu (opiekun: Stanisława Gąsiorek)

Kat. Kl.0-III SP:

Grupa Teatralna "Zbóje": Jarosław Bargieł, Emilia Gądek, Łukasz Gądek, Anna Górszczyk, Klaudia Jaskulska, Jakub Lis - Szkoła Podstawowa w Kaninie (opiekun: Alicja Sławek)

Grupa Teatralna "Bajkoludki" : Lorek Seweryn, Kaptur Alicja, Sikora Oliwier, Lupa Maksymilian, Smoleń Aleksandra, Galica Karolina - Zespół Szkół nr 1 w Męcinie ( opiekun: Dorota Lupa, Magdalena Staszak)

Grupa Teatralna  "Wesoła gromadka": Milena Dudek, Maciej Duplak, Sylwia Bołoz, Paweł Łącki, Katarzyna Matras, Martyna Zelek, Grzegorz Golonka, Michał Wójtowicz - Szkoła Podstawowa w Młynnem (opiekun: Anna Pytel)

Julia Szumańska, Anna Pawlińska, Weronika Pączek, Dominik Brewczyński, Beata Giza, Julia Janczyk, Kornelia Kulig - Szkoła Podstawowa w Nowym Rybiu ( opiekun: Jolanta Janas)

Grupa Teatralna "Zielone Zuchy" : Oliwia Wątroba, Ewa Ptaszek, Katarzyna Łącka, Marlena Wiktor, Piotr Pałka, Szymon Furtak - Zespół Szkół w Pasierbcu (opiekun: Dorota Gąsiorek)

Grupa Teatralna "Iskierki": Maria Mąka, Tomasz Mąka, Szymon Hybel, Zuzanna Michalik, Natalia Górska, Julia Wójcik, Oliwia Bilska  - Zespół Szkół nr 1 w Starej Wsi (opiekun: Paulina Wygoda)

Monika Górka, Tomasz Wyżycki, Martyna Ślazyk, Szymon Biedroń, Kacper Pałka, Magdalena Król - Zespół Szkół w Starej Wsi II (opiekun: Jolanta Ciągło)

Występy grup teatralnych oceniać będzie Komisja w składzie:

Alla Maslovskaya
- aktorka Teatru Figur Kraków, pedagog teatralny, współpracownik Małopolskiego Instytutu Kultury w projektach Dilettante – teatr w ruchu i Kulisy,  Brała udział w licznych festiwalach i konkursach teatralnych w Polsce (m. in. Festiwal Teatrów Ulicznych i Festiwal Boska Komedia w Krakowie, Festiwal Walizka w Łomży, Korczak Festiwal w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalkowych w Bielsku Białej, FETA Festiwal w Gdańsku i innych). Występowała również poza krajem (m. in. w Seulu, Tajpej, Waszyngtonie, Moskwie, Lipsku, Brnie) w ramach festiwali i występów gościnnych. Brała udział w licznych projektach edukacyjnych i artystycznych, m. in. w Akademii Orange, ministerialnych projektach Lato w Teatrze i Teatr Polska

Agnieszka Kolanowska - absolwentka filologii polskiej i teatrologii, aktorka, instruktorka teatralna, juror w konkursach recytatorskich dla dzieci i młodzieży.  Związana z Teatrem Figur oraz Teatrem Nowe Przestrzenie w Krakowie. Pracuje w Klubie 303, który zajmuje się propagowaniem działań cyrkowych i teatru ulicznego na terenie Nowej Huty. Od września współpracuje z Fundacją Hipoterapia- Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Fundacją Czerwone Noski w Krakowie.Autorka licznych programów warsztatowych dla dzieci, które na co dzień prezentowane były: w księgarniach Lokator, Czuły Barbarzyńca czy The Revolutionibus. Books&Cafe, jak również przy różnego typu festiwalach takich jak PKO OFF Camera czy Etiuda Anima

oraz z ramienia organizatora Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa.

Konkurs teatralny podobnie jak Konkurs śpiewu odbędzie się w świetlicy w Starej Wsi, początek o godz. 10.00.