A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

XI Gminny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Wyspiańskiego w Zespole Szkół w Rupniowie

07.04.2017
Dnia 5 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Rupniowie odbył się XI Gminny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów postacią i twórczością wybitnego dramaturga, poety i malarza. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjum, a przebiegał w dwóch kategoriach:
- konkurs recytacji poezji lub fragmentu dramatu
- konkurs śpiewamy poezję Stanisława WyspiańskiegoSwoją obecnością organizatorów przedsięwzięcia zaszczycili krakowscy artyści: Alina Kamińska – aktorka Teatru Bagatela, Ewa Niewdana-Hady - wokalistka, Łukasz Rybarski – aktor, reżyser, artysta „Kabaretu pod Wyrwigroszem”, Małgorzata Lenartowicz Starszy Wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie,  Ilona Szczepańska ze Szkoły Muzycznej w Trzcianie oraz Joanna Michalik pełniąca funkcję dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej. Na Konkurs przybyli przedstawiciele Gminy Limanowa: Zastępca Wójta Marian Mąka, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej Edyta Król, oraz Wojciech Korabik – kierownik Wydziału Kultury i Promocji.


Do XI edycji Konkursu  przystąpiło 9 szkół w terenu Gminy Limanowa. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom: umiejętnie recytowali wybrane przez siebie utwory, wspaniale przygotowali i zaprezentowali poezję śpiewaną.Po zmaganiach recytatorskich i wokalnych, zaproszeni artyści przeprowadzili warsztaty recytacji i śpiewu dla uczestników konkursu, udzielili cennych wskazówek, docenili pracę i zaangażowanie uczniów. Byli pod wrażeniem wysokiego poziomu, jaki zaprezentowali przedstawiciele poszczególnych szkół. Stwierdzili, że uczniowie gminy Limanowa posiadają bardzo wiele talentów, które powinni rozwijać.


Koordynatorami konkursu byli następujący nauczyciele: Małgorzata Nowak, Magdalena Raczek, Maria Smoter wraz z dyrekcją szkoły Danutą Dębską oraz Robertem Piwowarczykiem.

Lista laureatów:
Konkurs recytacji poezji lub fragmentu dramatu:
Szkoła podstawowa:
I miejsce: Agnieszka Nowak - Męcina II
II miejsce: Łukasz Jasica - Mordarka
III miejsce: Kamil Michalik - Pisarzowa


Konkurs recytacji poezji lub fragmentu dramatu:
Gimnazjum:
I miejsce: Mateusz Gądek – Pisarzowa
II miejsce: Sandra Duplak - Pasierbiec
III miejsce: Marta Szewczyk - Mordarka
III miejsce: Aleksandra Woźniak - Męcina I
Konkurs pt. śpiewamy poezję Stanisława Wyspiańskiego:
Szkoła podstawowa:
I miejsce: Wanessa Jawor – Męcina II
II miejsce: Dominika Wiewióra – Męcina I
III miejsce: Karolina Wąsowicz – Pasierbiec


Konkurs pt. śpiewamy poezję Stanisława Wyspiańskiego:
Gimnazjum:
I miejsce: Anna Woźniak – Męcina I
II miejsce: Aleksandra Piórkowska – Pasierbiec
III miejsce: Magdalena Wiktor - Pasierbiec

 
Nagrody Wójta Gminy Limanowa dla najlepszych szkół zdobyli:
Szkoła Podstawowa w Męcinie II
Publiczne Gimnazjum w PasierbcuOrganizatorzy i młodzież szkolna składają podziękowania sponsorom, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie konkursu i zakup nagród dla wszystkich uczestników. Darczyńcy zaoferowali nie tylko pomoc finansową, ale również rzeczową. Sponsorami Konkursu byli:
Urząd Gminy Limanowa
Gminny Zespół Obsługi Szkół w Limanowej
Wójt Gminy Limanowa – Władysław Pazdan
Zastępca Wójta Gminy Limanowa – Marian Mąka
Stanisław Piegza – kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich
Ośrodek Szkolenia Kierowców Robert Piwowarczyk
Firma Bahlsen
Bank Spółdzielczy w Limanowej
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej
Stanisław Młyński – przewodniczący Rady Gminy Limanowa
Firma Tymbark
Firma Mola
Firma Stanmar Stanisław Polański


Liczba wyświetleń: 1167
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30