Informacja o XVI sesji Rady Gminy Limanowa

30.03.2017
W dniu 28 marca 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa odbyła się XVI sesja Rady Gminy Limanowa. Przewodniczący Rady Stanisław Młyński, po przywitaniu gości, stwierdzeniu quorum oraz przyjęciu porządku obrad, dokonał otwarcia posiedzenia. Zgodnie z porządkiem obrad, Wójt Gminy Władysław Pazdan przedstawił sprawozdanie z realizacji zadań w okresie międzysesyjnym. W swoim sprawozdaniu poinformował radnych m.in. o rozpoczętych inwestycjach na terenie gminy, przeprowadzonych postępowaniach przetargowych  oraz o bieżącej działalności Urzędu Gminy. Na wstępie radni gminy przyjęli Rezolucję nr 1/2017 w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec zapowiedzi Wojewody Małopolskiego budowy na terenie osiedla Romskiego w Koszarach bloku wielorodzinnego lub innej zabudowy mieszkalnej.

Następnie przystąpiono do podejmowania aktów prawnych.  Skarbnik Gminy Limanowa - Marcin Matras przybliżył radnym szczegóły uchwał w sprawie :
  • zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2017 r.,
  • zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,
  • zabezpieczenia środków finansowych jako wkładu własnego na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa boisk sportowych wielofunkcyjnych o nawierzchni
    z trawy syntetycznej przy Zespole Szkół w Mordarce i Pasierbcu oraz Szkole Podstawowej w Kłodnem” wnioskowanego przez Gminę Limanowa
    do współfinansowania ze środków w ramach „Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej – edycja 2017”,
Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół - Edyta Król przekazała informację na temat zmian oświatowych, szczegółowo przedstawiając uchwały dotyczące:
  • dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe, na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.,
  • określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Limanowa oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów,
  • określenia kryteriów wraz z liczbą punktów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Limanowa dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem tych szkół,

Kolejno głos zabrał Kierownik Wydziału Gospodarki Inwestycji i Funduszy Europejskich Urzędu Gminy Limanowa - Stanisław Piegza, omawiając poddawany pod głosowanie Gminny Program Rewitalizacji.

Następnie kwestie uchwalanego Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Limanowa omówił Kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Komunikacji - Rafał Woźniak.

W dalszej części posiedzenia, radni podjęli w/w  uchwały, które uprzednio zostały zaopiniowane na wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Gminy.

Ponadto podczas posiedzenia sesji radni zgłosili interpelacje dotyczące bieżącej naprawy dróg gminnych i osiedlowych m.in. drogi Radowiec w Męcinie, Stara Wieś – Golców,  Majerz - Siekierczyna –Wola, wykonania przejścia dla pieszych na drodze powiatowej w Rupniowie, budowy sieci wodociągowej w Starej Wsi – osiedla Zakopane i Leśniówka. Jednocześnie zwrócono się do przedstawiciela KPP w Limanowej z prośbą o częstsze patrole Policji związane z kontrolą prędkości.