Gimnazjaliści z Pisarzowej nowymi Mistrzami Piłki Ręcznej!!

16.03.2017
Niesamowite emocje panowały dziś na hali przy Zespole Szkół w Rupniowie, gdzie odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w piłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięło udział sześć szkół gimnazjalnych: Mordarka, Pisarzowa, Stara Wieś I, Stara Wieś II, Pasierbiec oraz Rupniów.  Zawody rozegrano w dwóch grupach. Wszystkie drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom gry. Po zaciętej rywalizacji  awans do dalszych rozgrywek wywalczyły cztery drużyny : Pisarzowa, Stara Wieś I, Stara Wieś II i Rupniów.
Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Starą Wsią I, a Rupniowem wygrali gospodarze turnieju, czyli gimnazjaliści z Rupniowa. Walkę o pierwsze miejsce stoczyły między sobą drużyny z Pisarzowej i Starej Wsi II. Ostatecznie tytuł Mistrza Gminy w Piłce Ręcznej trafił w ręce gimnazjalistów z Pisarzowej!

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Gimnazjum Pisarzowa
II miejsce – Gimnazjum Stara Wieś II
III miejsce – Gimnazjum Rupniów
IV miejsce – Gimnazjum Stara Wieś II
Udział:
Gimnazjum Mordarka
Gimnazjum Pasierbiec

Zwycięska drużyna grała w składzie: Banach Kamil, Florek Mateusz, Frączek Aleksander, Gawlik Dawid, Hasior Damian, Kalisz Kamil, Kubacki Przemysław, Raczek Mateusz, Rogóż Michał, Smoleń Albert, Sułkowski Sebastian, Szewczyk Mateusz, Wójcik Kamil.

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy w Limanowej, a trzy pierwsze miejsca dodatkowo zostały wyróżnione pucharami, których wręczenia dokonali Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka oraz Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – Wojciech Korabik.

Gimnazjalistom z Pisarzowej oraz ich opiekunowi - Łukaszowi Sukiennikowi gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.