A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Dzieci z klas „O” z ZS w Mordarce z wizytą w PSP w Limanowej

09.03.2017
Dnia 9 marca 2017 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej PSP w Limanowej. Grupa wraz z opiekunami mogła zobaczyć pokaz sprzętu ratowniczo – gaśniczego, dzieci zapoznały się z pracą strażaka oraz stosowanym sprzętem ochrony osobistej. Uczestnicy wycieczki wzięli też  udział w zajęciach w sali edukacyjnej „OGNIK”.
 

 
Podczas wizyty dzieci mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, a także  sprawdzić jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Z wielką ochotą przymierzały strój „małego strażaka”, dzielnie wdrapywały się po drabinie by ogłosić alarm. Z uwagą słuchały o znakach ewakuacyjnych oraz jak należy  zachowywać się w razie pożaru. We wszystkim towarzyszył im strażak „Florek”- bajkowa postać,  która pomaga dzieciom lepiej zapamiętać zasady bezpieczeństwa.

Na koniec maluchy mogły poczuć się jak podczas prawdziwego pożaru, ponieważ w sali, w której odbywały się zajęcia nieoczekiwanie pojawił się dym. Dzieci bezpiecznie opuściły salę udając się na zewnątrz – na szczęście były to tylko ćwiczenia przygotowane przez  strażaków instruktorów.
Myślę, że wszystkie dzieci już wiedzą jak należy postępować w sytuacji pożaru. Dziękujemy serdecznie Panom strażakom za przekazanie cennych informacji oraz przeprowadzenie zajęć z dziećmi.
 
                                                                                                                                                                                                                                                                        Barbara Ryś

Liczba wyświetleń: 573
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30