Od 13 marca rusza kolejna edycja projektu "Już pływam"

09.02.2017
13.03.2017 r.  Gmina Limanowa rozpocznie realizację programu nauki pływania współfinansowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pod nazwą "JUŻ PŁYWAM", który trwał będzie do 26 maja bieżącego roku. W zajęciach brać udział będzie 241 dzieci, które uczęszczają do czwartych klas szkół znajdujących się na terenie Gminy Limanowa. Program zajęć przewiduje 16 godzin nauki pływania pod okiem opiekunów oraz instruktorów nauki pływania. Po odbyciu wszystkich zajęć dzieci będą miały możliwość uzyskania Karty Pływackiej.

Głównym celem akcji jest popularyzacja nauki pływania oraz poznanie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, wśród dzieci oraz ograniczenie w ten sposób statystyki utonięć. Ważną rzeczą jest także propagowanie wśród dzieci i młodzieży, sportowej rywalizacji, upowszechnianie Kultury Fizycznej, zmobilizowania dzieci do podjęcia działań w zakresie poprawy swoich umiejętności pływackich. Planowany ogólny koszt projektu nauki pływania pn. „Już pływam” wynosi 82000,00 zł w tym: dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego – 22950,00 zł.