Strażacy ochotnicy w Nowego Rybia podsumowali roczną działalność

17.01.2017
Dnia 7 stycznia br. w remizie OSP w Nowym Rybiu odbyło się pierwsze zebranie sprawozdawcze jednostki za 2016 rok. Spotkanie było także okazją do nakreślenia planu pracy w roku 2017 r.

OSP w Nowym Rybiu liczy 46 członków czynnych 43 członków to Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, 8 członków to Kobieca Drużyna Pożarnicza, 13-nastu to członkowie honorowi, 8 członków wspierający. Sprawozdanie jednostki za okres sprawozdawczy przedstawił Prezes Zarządu OSP druh Wacław Wilczek, plan pracy na rok 2017 Z-ca Prezesa druh Stanisław Młyński, natomiast sprawozdanie finansowe za 2016rok oraz plan na rok 2017 - druh Kazimierz Adamczyk. Sprawozdanie i plan pracy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przedstawiły druhny Kołodziej Natalia i Przechrzta Gabriela.
Zebranie jednogłośnie udzieliło absolutorium Zarządowi oraz przyjęło plan pracy i finansowy na bieżący rok. W związku z powołaniem Kobiecej Drużyny Pożarniczej na funkcje dowódców zostały wybrane druhny: Kołodziej Natalia, z-ca Przechrzta Gabriela, a d-cami MDP druhny: Twaróg Kinga, z-ca Dudek Angelika. Opiekunem MDP jest druh Krzysztof Sternal.
W zebraniu wzięli udział zaproszeni goście reprezentujący Urząd Gminy Limanowa, Zarząd  Miejsko-Gminny ZOSP PR, Limanowską Komendę Powiatową PSP  oraz Rady Sołeckie Nowego i Starego Rybia. Zarząd OSP złożył podziękowania za pomoc finansową  Radzie Gminy  i Wójtowi Gminy,  za pomoc merytoryczną i szkoleniową Komendantowi Powiatowemu PSP Limanowa, za pomoc organizacyjną  - Zarządowi Powiatu, Z OSP RP, Przewodniczącej Sejmiku Woj. Małopolskiego Urszuli Nowogórskiej, Zarządowi Gminnemu OSP i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomagali jednostkę.
W br. druhowie oczekują na nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo. Samochód zostanie zakupiony ze środków Urzędu Marszałkowskiego Woj. Małopolskiego oraz budżetu Gminy Limanowa. W dalszej perspektywie, po spełnieniu koniecznych warunków i podniesieniu sprawności bojowej, jest włączenie jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz poprawa warunków działania jednostki przez rozpoczęcie budowy nowej remizy.