Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Pasierbcu

25.01.2017
W dniu 20 stycznia 2017r w Zespole Szkół w Pasierbcu, jak co roku uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszanie Babć i Dziadków na akademię z okazji ich święta stało się już tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez szkolnych. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście : Wicewójt Marian Mąka, Kierownik Wydziału Kultury Urzędu Gminy Limanowa  Wojciech Korabik, Seniorzy, Babcie i Dziadkowie, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły oraz Uczniowie.

Mimo mroźnej pogody Seniorzy dopisali i licznie przybyli na uroczystość środowiskową. Uczniowie klas początkowych wspólnie ze swoimi wychowawcami przygotowali dla Zacnych Gości montaż poetycko – muzyczny. Były wiersze, piosenki i Jasełka. Następnie grupa kolędnicza z Zespołu Pasierbiocki   zaprezentowała się z występem „Szczodroki”. Z kolei uczniowie z klas muzycznych wykonali utwory na różnych instrumentach, a „Pasierbiocki” tańcem urozmaiciły imprezę

Na zakończenie wnuki i wnuczki złożyły swoim Dziadkom i Babciom życzenia, wręczając własnoręcznie wykonane upominki. Po uroczystym „STO LAT” Seniorzy spotkali się tradycyjnie na skromnym poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców, w trakcie którego mieli okazję porozmawiać, zaśpiewać kolędy, spędzić czas z wnukami.

Miłość pokoleń to rzecz bezcenna! Dlatego  Zespół Szkół w Pasierbcu od lat dba  o to, aby Dzień Babci i Dzień Dziadka był okazją do pielęgnowania rodzinnych uczuć.