Dziecięce grupy kolędnicze z Gminy Limanowa wysoko na Ogólnopolskim Kolędowaniu w Podegrodziu!

30.01.2017
I miejsce dla Grupy Kolędniczej z Zespołu Regionalnego „Mali Męcinianie” z Męciny, a miejsce III dla małych kolędników z Zespołu Regionalnego„Pasierbiocki” z Pasierbca  - tak pokrótce można podsumować bardzo udane występy dziecięcych grup kolędniczych z Gminy Limanowa na 20. Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu.
Ogólnopolskie kolędowanie miało miejsce w dn.28-29 stycznia br. w GOK w Podegrodziu, a nasze gminne dziecięce grupy kolędnicze zostały tam wydelegowane do występów po Przeglądzie Powiatowym w Kasince Małej.

Grupy kolędnicze z Męciny i Pasierbca prezentowały się w Podegrodziu wśród licznego grona 33 grup kolędniczych z trzech województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Kolędnicy z naszej gminy rywalizowali w kat. dziecięcej, gdzie o najwyższe miejsce walczyły 24 grupy.

Poszczególnym występom przyglądała się Komisja w składzie:
Aleksandra Szurmiak – Bogucka – etnomuzykolog
Maria Cetera – etnograf
Jadwiga Adamczyk - muzyk – MCK SOKÓŁ
Benedykt Kafel – etnograf – MCK SOKÓŁ
oraz Stanisław Węglarz – etnolog
która ostatecznie po obejrzeniu wszystkich występów za program „Na Nowe Lato” przyznała kolędnikom z Męciny miejsce I i kwotę 600 zł,

a grupę „Szczodroki” z Pasierbca nagrodziła miejscem III i kwotą 400 zł.

Warto nadmienić, że tak wielki sukces - dotarcie na samo podium na ogólnopolskim szczeblu kolędowania to powód do dumy zarówno dla samych małych kolędników, jak i ich opiekunów i instruktorów – Jadwigi Kuczaj przygotowującej grupę z Męciny oraz Sławomira Bryniaka dbającego o kolędników z Pasierbca. Dziękujemy za piękne występy i zajęcie tak wysokich miejsc życząc dalszych sukcesów!

Teraz przed nami występy dorosłych kolędników z naszej gminy na Ogólnopolskim Konkursie Kolędniczym w ramach Karnawału Góralskiego w Bukowinie Tatrzańskiej w dniu 9 lutego br., gdzie po eliminacjach powiatowych Gminę Limanowa reprezentować będą dwie grupy - Grupa Kolędnicza Rodziny Molów ze Starej Wsi oraz Grupa Kolędnicza z Zespołu „Kijom Worci” z Pisarzowej.
Również dorosłym kolędnikom życzymy powodzenia i zdobycia jak najwyższych miejsc w Bukowinie!

Protokół z 20. Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu znajduje się poniżej.

(fot. GOK Podegrodzie)

Liczba wyświetleń: 1949