Szkoła Podstawowa nr 2 w Starej Wsi najlepszą „Odblaskową Szkołą” w powiecie limanowskim

20.12.2016

Dnia 13 grudnia br. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom VII Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Tytuł „Najlepszej odblaskowej szkoły w powiecie limanowskim” odebrali przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi.

VII edycja konkursu cieszyła się dużą popularnością. Do projektu zaangażowało się aż 405 szkół z województwa małopolskiego. Po przyznaniu punktów przez Jury Szkoła Podstawowa nr 2 w Starej Wsi  uplasowała się na 24. Miejscu i jak się okazało wynik ten placówce  zaszczytny tytuł „Najlepszej szkoły w powiecie limanowskim”.

Podczas uroczystej Gali w Krakowie delegacja ze szkoły w osobach : Dyrektor - Marek Twaróg, koordynatorzy projektu – Dorota Sewielska i Jolanta Ciągło oraz przedstawiciele uczniów - Gabriela Bieda i Julia Bieda odebrała dyplom potwierdzający to wyróżnienie.

Organizatorami akcji „Odblaskowa Szkoła” byli: Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Tegoroczne wyróżnienie w konkursie „Odblaskowa Szkoła” jak podkreślają zdobywcy tytułu jest motywacją do aktywnej pracy w kolejnym roku szkolnym, w kolejnej VIII edycji konkursu.