Sukces uczennicy z Siekierczyny w kuratoryjnym konkursie „Moja Ojczyzna Polska. Mój Patriotyzm.”

07.12.2016

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak zorganizowała konkurs plastyczny „Moja Ojczyzna Polska. Mój Patriotyzm” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.  Celem konkursu było rozwinięcie zainteresowań historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem problematyki regionalnej, pielęgnowanie tradycji obchodów polskich świąt państwowych, kształtowanie świadomości oraz postaw patriotycznych.

Zadanie uczniów polegało na przygotowaniu pracy plastycznej odnoszącej się do symboli polskości, miejsc i wydarzeń ważnych w historii naszego kraju, postaci, które wniosły wybitny wkład do naszego narodowego dziedzictwa a także samodzielnej interpretacji rozumienia patriotyzmu, jego przejawów i postaw.

Laureatką konkursu została  Alicja Hebda - uczennica klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie, zdobywając III miejsce.

17 listopada 2016 roku w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom przez Wojewodę Małopolskiego Józefa Pilcha oraz przedstawiciela kuratorium, połączone z wernisażem wyróżnionych prac, które mogli oglądać mieszkańcy Krakowa w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Serdecznie gratulujemy  i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów!