Uczniowie z Gminy Limanowa finalistami Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego

17.11.2016

Trójka uczniów z Gminy Limanowa znalazła się w finale wojewódzkim IV edycji Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii". Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Polonistów i Fundację „Zawsze Warto” odbywał się pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Finalistami Konkursu z Gminy Limanowa zostali:

- Faustyna Opiela ze Szkoły Podstawowej w Mordarce /opiekun - Ewa Zelek/

- Filip Abram z Publicznego Gimnazjum im. Władysława Reymonta w Pasierbcu /opiekun – Katarzyna Duda/

oraz Sylwia Młynarczyk – uczennica Publicznego Gimnazjum im. Józefa Górszczyka  w Pisarzowej /opiekun – Wiesław Ociepka/

W zmaganiach ortograficznych pierwszym etapie konkursu udział wzięło ponad 16 tysięcy uczniów z wszystkich typów szkół, a do finału wojewódzkiego z terenu Małopolski przeszło 196 najlepszych znawców tajników polskiej ortografii, a wśród nich właśnie trójka uczniów z naszej gminy.

Uczniom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy życząc kolejnych sukcesów.