"Artystyczne czwartki – zimowe inspiracje" – cykl zajęć plastycznych w świetlicach w Starej Wsi i w Lipowem

28.11.2016

O tym, że zajęcia plastyczne wpływają na rozwój intelektualny dzieci i rozszerzają ich zainteresowania najlepiej wiedzą opiekunowie świetlic wiejskich z terenu gminy limanowa, którzy chętnie proponują swoim podopiecznym taką formę spędzania wolnego czasu.

Jednym z  przedsięwzięć realizowanych w tym zakresie jest cykl zajęć  "Artystyczne czwartki  zimowe inspiracje” odbywający się w świetlicach w Starej Wsi oraz w Lipowem. Na ostatnim spotkaniu, uczestnicy zajęć mieli pierwszą okazję, aby wczuć się w magiczny klimat nadchodzących świąt. Z kilku plastikowych butelek, skrawków materiału, styropianowych kul, odrobiny brokatu i kleju powstały niepowtarzalne ozdoby i dekoracje świąteczne.

Uczestnicy zajęć przekonali się, że z niewielkim wysiłkiem i odrobiną pomysłowości, ze zwykłych rzeczy można stworzyć  coś niezwykłego.