SPOTKANIE FINALISTÓW W LIMANOWSKIM DOMU KULTURY

17.06.2008

16 czerwca 2008 r. w Limanowskim Domu Kultury, odbyła się uroczystość podsumowania osiągnięć młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu powiatu limanowskiego w konkursach przedmiotowych i olimpiadach za rok szkolny 2007/2008.

Gospodarzami spotkania były samorządy lokalne z terenu powiatu, reprezentowane przez wójtów, burmistrzów i przewodniczących rad. Obok licznie zgromadzonej młodzieży szkolnej, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół, na spotkanie przybyli: Małopolski Wicekurator Oświaty Andrzej Markiewicz, Dyrektor Delegatury KO w Nowym Sączu Stanisław Szudek, Starosta Powiatu Limanowskiego Jan Puchała. Wszyscy byli zaszczyceni obecnością posłów na Sejm RP Bronisława Dutki i Wiesława Janczyka.

{multithumb thumb_height=150}

Ogółem szkoły podstawowe z terenu powiatu limanowskiego reprezentowało 35 uczniów, gimnazja 75 i szkoły średnie 23 uczniów.
Uczniowie i nauczyciele którzy reprezentowali naszą gminę:

• Szkoła Podstawowa w Młynnem
    Dyrektor - Wiesława Kawula
    Iwona Matras - laureatka Małopolskiego Konkursu Humanistycznego - nauczyciel - Maria Pytel
  • Szkoła Podstawowa w Pisarzowej
    Dyrektor - Elżbieta Górszczyk
    Anna Tobiasz, laureatka Małopolskiego Konkursu Biblijnego - nauczyciel - Danuta Małucha
    Stanisław Frączek, finalista konkursu " Losy żołnierza" - nauczyciel - Lidia Biernat
  • Szkoła Podstawowa w Mordarce
    Dyrektor - Danuta Bulanda
    Katarzyna Słowiak, finalistka Małopolskiego Konkursu "Losy żołnierza.." - nauczyciel - Michał Jaworski
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starej Wsi
    Dyrektor - Halina Mąka
    Krzysztof Postrożny, laureat Małopolskiego Konkursu Biblijnego - nauczyciel - ks. Dariusz Grochola
    Dagmara Ślazyk, finalistka Małopolskiego Konkursu Humanistycznego - nauczyciel - Małgorzata Krzyściak, Ewa Matras
  • Publiczne Gimnazjum w Mordarce
    Dyrektor - Danuta Bulanda
    Joanna Dąbrowska, laureatka Małopolskiego Konkursu Biblijnego - nauczyciel - Elżbieta Trojanowska
    Katarzyna Ryś finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego - nauczyciel - Stanisława Abram
    Małgorzata Woźniak, finalistka Małopolskiego Konkursu "Losy żołnierza.." - nauczyciel - Kazimiera Biernat
  • Publiczne Gimnazjum w Męcinie
    Dyrektor - Maria Lupa
    Agnieszka Siciarz, laureatka Małopolskiego Konkursu Biologicznego - nauczyciel - Grzegorz Długosz
    Jakub Kulpa, finalista Małopolskiego Konkursu Biblijnego - nauczyciel - ks. Łukasz Kita
    Piotr Jabloński, finalista Małopolskiego Konkursu Informatycznego - nauczyciel - Grażyna Kunicka
  • Publiczne Gimnazjum w Pasierbcu
    Dyrektor - Rozalia Kuchta
    Mateusz Drożdż, finalista Małopolskiego Konkursu Matematycznego - nauczyciel - Agata Florek
    finalista Małopolskiego Konkursu z Fizyki i Astronomii - nauczyciel - Zbigniew Król
  • Publiczne Gimnazjum w Rupniowie
    Dyrektor - Danuta Dębska
    Izabela Sarata, finalistka Małopolskiego Konkursu Historycznego - nauczyciel - Marta Machynia
    Alicja Nowak, finalistka Małopolskiego Konkursu Biologicznego - nauczyciel - Maria Uryga
    Mateusz Młyński, finalista konkursu " Losy żołnierza.." - nauczyciel - Marta Machynia
    Dominik Kwarciak, finalista konkursu "Wiem więcej" - nauczyciel - Violetta Sarata
  • Publiczne Gimnazjum w Pisarzowej
    Dyrektor Elżbieta Górszczyk
    Bartosz Popardowski, finalista konkursu "Losy żołnierza.." - nauczyciel - Irena Frączek

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że w naszych szkołach nie brakuje zdolnej młodzieży, a dzięki rodzicom, nauczycielom i dyrektorom szkół stworzony jest właściwy klimat do rozwoju młodych talentów.

Dla zgromadzonej młodzieży szkolnej ich rodziców uroczystość ta była dużym przeżyciem, zwłaszcza że każda gmina miała możliwość wystąpienia na scenie, gdzie z rąk Kuratora, Wójta, Starosty i Posłów uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół odebrali listy gratulacyjne i nagrody książkowe ufundowane przez samorządy lokalne.

Kurator w swoim wystąpieniu złożył wyrazy głębokiego uznania uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz pochwalił organizatorów za metodę, którą znaleźli aby usatysfakcjonować młodzież i dać jej motywację do dalszego zgłębiania wiedzy.

Uroczystość przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze, a to za sprawą wspaniałych gości, zadowolonej młodzieży, dumnych rodziców i nauczycieli oraz chóru z Zespołu Szkół w Pisarzowej pod kierownictwem Janiny Czech - Zalewskiej.

{multithumb thumb_height=150}

Uczniowie i nauczyciele którzy reprezentowali naszą gminę:

• Szkoła Podstawowa w Młynnem
    Dyrektor - Wiesława Kawula