Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej

12.06.2011
{multithumb thumb_height=80}

W niedzielę 26 czerwca br. na górze Paproć (645 m n. p. m.) odbędzie się uroczystość pn. "Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej".

Impreza ta od wielu lat organizowana jest w ostatnią niedzielę czerwca i cieszy się ogromną popularnością. Bierze w niej udział setki mieszkańców Ziemi Limanowskiej oraz wypoczywających turystów.

Na górze Paproć znajduje się Kaplica pw. Królowej Beskidów i Milenijny Krzyż upamiętniający 2 tysiące lat chrześcijaństwa. Z jej szczytu podziwiać można przepiękną panoramę Beskidów i Gorców.

W ramach uroczystości o godz. 9.00 na stadionie sportowym LKS "Płomień" w Łososinie Górnej odbędzie się X Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy o Puchar Klubu Sportowego "Florian" Koszary.

Od godzin przedpołudniowych zorganizowane grupy oraz indywidualni turyści z terenu powiatu limanowskiego wyruszać będą szlakiem zielonym na szczyt góry Paproć, gdzie o godz. 15.00 odprawiona zostanie Msza Św. w intencji turystów oraz mieszkańców powiatu.

W celu promowania dotarcia na górę o własnych siłach (nie samochodem!) o godz. 12.00 spod Domku Myśliwskiego w Limanowej - Sowlinach wyruszą grupy turystów uczestniczące w rajdzie na szczyt Paproci. W ramach rajdu odbędą się : - nordic walking (chód z kijkami), - jazda rowerem oraz marsz (marszo-bieg).

W pokonaniu trasy uczestnikom Rajdu o różnym stopniu zaawansowania w chodzie (biegu) będą pomagać członkowie KS Limanowa Forrest.

Na każdego uczestnika Rajdu czeka precelek, woda mineralna oraz okolicznościowa plakietka.

Zapisów do udziału w Rajdzie można dokonywać na stronie internetowej: www.forrest-limanowa.pl

Od godz. 16.00 na szczycie Paproci rozpocznie się blok imprez kulturalno- turystyczno- sportowych. Wystąpią m.in.: Zespół "Zbójnicy" ze Szczyrku, iluzjonista "Markus", Kabaret "EWG" z Wielkopolski, Zespół "Profil" z Koszar, Zespół "Niebiescy Chłopcy" Rodziny Molów ze Starej Wsi oraz Zespół "Grafix" z Siekierczyny.

Ponadto na uczestników imprezy czeka wiele dodatkowych atrakcji: ścianka wspinaczkowa, przejażdżki konne, zamki dmuchane, konkurs wiedzy o regionie, konkurs plastyczny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystości.

Organizatorami imprezy jest Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Gminy Limanowa, Parafia Rzymsko-Katolicka w Łososinie Górnej, Stowarzyszenie Agro-Turystyczne Powiatu Limanowskiego, Klub Sportowy "Limanowa Forrest" oraz Katolicki Klub Sportowy "Florian" Koszary.

KPTiS

{multithumb thumb_height=80}

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystości.

KPTiS