XV Sesja Rady Gminy

27.04.2008

W gminie Limanowa odbyła się XV sesja Rady Gminy, na której dokonano oceny wykonania budżetu gminy za 2007 r. Dokonanie oceny na sesji poprzedzone było analizą i oceną wykonania budżetu gminy przez Komisje resortowe Rady Gminy, które pozytywnie oceniły wykonanie budżetu gminy.
Komisja Rewizyjna Rady Gminy po jednogłośnej pozytywnej ocenie wykonania budżetu gminy wystąpiła z wnioskiem do Rady Gminy o udzielenie absolutorium dla Wójta Gminy za wykonanie budżetu gminy za 2007 r. podkreślając starania Wójta Gminy o uzyskanie dodatkowych środków na realizację zadań gospodarczych oraz staranne i przejrzyste przygotowanie sprawozdania o wykonaniu budżetu gminy.

{multithumb thumb_height=150}

Wniosek Komisji Rewizyjnej przesłany został również do Regionalnej Izby Obrachunkowej, która wydała pozytywną opinię o wykonaniu budżetu gminy za 2007 r.
Rada Gminy po zapoznaniu się na sesji z tymi wnioskami i opiniami pozytywnie oceniła wykonanie budżetu gminy za 2007 r. i jednogłośnie udzieliła absolutorium dla Wójta Gminy za wykonanie budżetu gminy za 2007 r. Podczas sesji złożone zostały życzenia i wiązanki kwiatów oraz okoliczny grawerton dla Pani Moniki Pytel z okazji 30-lecia pełnienia funkcji sołtysa wsi Łososina Górna.

Ponadto Rada Gminy na sesji dokonała zmian w budżecie gminy na 2008 r. oraz wyznaczyła miejsca poboru żwiru w ramach powszechnego korzystania z wód, a także podjęła uchwały w sprawach:

• nawiązania współpracy partnerskiej z Gminą Biesiekierz,
  • przystąpienia Gminy Limanowa do stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska” oraz udzielenia pełnomocnictwa Wójtowi Gminy Limanowa do reprezentowania Gminy w tym stowarzyszeniu,
  • zatwierdzenia Planu Odnowy Wsi Kanina na lata 2008-2015,
  • zatwierdzenia Planu Odnowy Wsi Męcina na lata 2008-2015.

W związku z ogłoszonym programem stwarzającym możliwości dofinansowania budowy boisk sportowych, Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu na budowę boiska sportowego wraz z ogrodzeniem w Nowym Rybiu.

W takcie sesji Wójt Gminy poinformował o swojej działalności w okresie międzysesyjnym.
Natomiast radni w ramach interpelacji poruszyli problemy związane z:

• remontem dróg Młynne – Pasierbiec i Makowica po okresie zimowym,
  • regulacją potoków Starowiejskiego i Słomka,
  • dokończeniem remontu drogi powiatowej na odcinku Kłodne – Chomranice,
  • naprawą osuwiska na drodze Kłodne – Sośliny.

Odpowiedzi na poruszane problemy udzielił Wójt Gminy.

{multithumb thumb_height=150}

• nawiązania współpracy partnerskiej z Gminą Biesiekierz,
  • zatwierdzenia Planu Odnowy Wsi Kanina na lata 2008-2015,
  • zatwierdzenia Planu Odnowy Wsi Męcina na lata 2008-2015.

Natomiast radni w ramach interpelacji poruszyli problemy związane z:

• remontem dróg Młynne – Pasierbiec i Makowica po okresie zimowym,
  • regulacją potoków Starowiejskiego i Słomka,
  • dokończeniem remontu drogi powiatowej na odcinku Kłodne – Chomranice,
  • naprawą osuwiska na drodze Kłodne – Sośliny.

Odpowiedzi na poruszane problemy udzielił Wójt Gminy.