XII Sesja Rady Gminy Limanowa

13.02.2012

W środę 9 lutego 2012r. odbyła się XII sesja Rady Gminy Limanowa. W obradach sesji udział wzięli kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, kierownicy wydziałów Urzędu Gminy a także sołtysi z terenu gminy. W sesji uczestniczyli również Jan Puchała - Starosta Powiatu Limanowskiego, Tadeusz Stachak - Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej, Wojciech Włodarczyk, Mieczysław Uryga, Jacenty Musiał i Marcin Matras - Radni Powiatu Limanowskiego.

Na początku obrad Rada Gminy zapoznała się z informacją Wójta o działalności w okresie międzysesyjnym.

Głównym punktem obrad było głosowanie projektów uchwał w sprawie:

• zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2012 r.,
  • przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,
  • zasad udzielania i rozmiaru obniżek nauczycielom pełniącym stanowiska kierownicze w szkołach, których organem prowadzącym jest Gmina Limanowa,
  • wyrażenia zgody na przedłużenie umowy dzierżawy gruntu z dotychczasowymi dzierżawcami,
  • powołania zespołu opiniującego kandydatów na ławników.

Radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z:

• ustawieniem znaków drogowych w miejscowościach Stara Wieś I i Rupniów oraz wykonaniem pasów drogowych na drodze nr 28 w miejscowości Kanina naprzeciw kościoła w celu polepszenia bezpieczeństwa pieszych i uczestników ruchu drogowego,
  • dostarczeniem żwiru na zjazd z Osiedla Golców,
  • montażem wiat przystankowych przy rondzie "Na Wesołej",
  • trudną sytuacją związaną z brakiem wody w miejscowościach Stara Wieś Wola i Męcina oraz ograniczeniami w dostawie wody dla mieszkańców w innych miejscowościach gminy.

Odpowiedzi na interpelacje udzielił Wójt Gminy. Następnie głos zabrał Jan Puchała - Starosta Powiatu Limanowskiego, który podziękował Wójtom i Radzie Gminy za wzorową współpracę przy wspólnie realizowanych inwestycjach drogowych i przedstawił zrealizowane inwestycje powiatowe w 2011r. oraz plany na 2012r. Ponadto w dalszej części swojego wystąpienia obszernie przedstawił sytuację Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Przewodniczący Rady Gminy Józef Oleksy oraz Wójt Władysław Pazdan podziękowali Staroście za wspólne inwestycje. Wójt przedstawił propozycję wspólnych działań razem z Powiatem w 2012r. np. w postaci budowy chodników i innych zadań infrastruktury drogowej we wschodniej części Gminy oraz na trasie wyścigu górskiego w Starej Wsi I.

Na zakończenie obrad Wojciech Włodarczyk - radny powiatowy przeprosił za nieobecność Wiesława Janczyka Posła na Sejm RP i poruszył sprawę bezrobocia w powiecie limanowskim oraz deficytu wody w miejscowościach na terenie gminy.

Marek Ziaja

Głównym punktem obrad było głosowanie projektów uchwał w sprawie:

• zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2012 r.,
  • przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,
  • powołania zespołu opiniującego kandydatów na ławników.

Radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z:

• dostarczeniem żwiru na zjazd z Osiedla Golców,
  • montażem wiat przystankowych przy rondzie "Na Wesołej",