Brązowy Laur Edukacji Samorządowej dla Gminy Limanowa

22.10.2003

Dzisiaj w siedzibie tygodnika "Polityka" w Warszawie odbyła się konferencja pt. "Profesjonalizacja polskiej administracji samorządowej warunkiem naszego sukcesu w Unii Europejskiej" zorganizowana przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej.

W czasie konferencji odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu o "Laur Edukacji Samorządowej", w którym uczestniczyło 120 urzędów.
Laur Edukacji Samorządowej otrzymały jednostki, które zdobyły największą liczbę punktów za:

• uczestnictwo radnych i pracowników samorządowych w różnego rodzaju szkoleniach,
  • uzupełnianie wykształcenia przez pracowników urzędu,
  • dofinansowanie studiów dla pracowników urzędu,
  • posiadanie planu doskonalenia pracowników przez urząd i przeznaczenie na ten cel środków w budżecie gminy.

Gmina Limanowa zdobyła Brązowy Laur Edukacji Samorządowej w grupie gmin średnich. Laur odebrali Józef Oleksy Przewodniczący Rady Gminy i Władysław Pazdan Wójt Gminy.

• uzupełnianie wykształcenia przez pracowników urzędu,
  • dofinansowanie studiów dla pracowników urzędu,