DROGA Z SAPARD - U

17.07.2003

Można już bezpiecznie przejechać na trasie Stara Wieś - Siekierczyna. W środę oficjalnie oddano do użytku zmodernizowaną drogę.

Droga ma długość 3,5 km, przy czym w ramach inwestycji nową nawierzchnię położono na odcinku 2 km, pozostałe 1,5 km wyremontowano. Koszt wyniósł 820 tys. zł, z czego ponad 589 tys. zł gmina otrzymała z dotacji w ramach programu SAPARD.
- Oddana właśnie droga jest ważna z punktu widzenia strategicznego gminy Limanowa. Łączy dwie ważne drogi powiatowe: Limanowa - Świdnik - Łukowica i Raszówki - Naszacowice. Po trzech powodziach była bardzo zniszczona i praktycznie nieprzejezdna. Bez pomocy środków z Unii Europejskiej nie bylibyśmy w stanie wykonać tej inwestycji - podkreśla wójt gminy Limanowa Władysław Pazdan.
Przy okazji budowy drogi prezes firmy Limdrog Andrzej Szkarłat gratisowo wykonał nawierzchnię boiska przy Szkole Podstawowej nr l w Siekierczynie.
Obecnie w ramach programu SAPARD gmina Limanowa buduje także wodociąg we wsi Nowe Rybie oraz kanalizację i oczyszczalnię ścieków we wsi Siekierczyna II.